Autor Zpráva
Slavomir_Kotlar
Profil
Zdravim vas panove, riesim admin menu, konkretne zoznam uzivatelov, kde chcem mat zvysovanie a znizovanie prav uzivatelov a taktiez ich mazanie v jednoduchej tabulke. No vobec netusim ako by som to mohol urobit. Prezrel som si uptady mysql db na mnohych strankach, no ked to chcem zakomponovat do kodu nizsie, nic mi nefunguje. Vedel by mi s tym dakto pomoct? "+1" a "-1" chcem aby fungovalo, tak ze zvysi pripadne znizi pravomoci o 1 a po kliknuti na delete user uzivatela zmaze. Pripadne elegantnejsie riesenie na priamo urcene cislo pravomoci, nie len znizovanie a zvysovanie o jedna...budem vam velmi vdacny za pomoc.
<?php

if(!isset($_SESSION['prihlasen']) or $_SESSION['Prava']<>2){ 
   echo "<h1>Pre zobrazenie tejto stránky nemáte oprávnenie.</h1>";
   exit;
}
?>


<h1>Seznam uživatelů</h1>

<?php
   require_once "db.php";
   $query = MySQL_Query("SELECT * FROM `uzivatele` ORDER BY jmeno") or die (mysql_error());
         echo "<table align='left'>";
            echo "
                  <tr>
                     <th>Č</th>
                     <th>Jméno</th>
                     <th>Mail</th>
                                                        <th>Prava</th>
                                                        <th>Zmená práv</th>
                                                        <th>Zmazanie uzivatela</th>
                  </tr>
                  ";
         $Pocet=0;         
         while($Vysledek = mysql_fetch_array($query)){
            $Pocet++;
            echo "
                  <tr>
                     <td>".$Pocet.".</td>
                     <td>".$Vysledek['jmeno']."</td>
                     <td>".$Vysledek['mail']."</td>
                                                        <td>".$Vysledek['prava']."</td>
                                                        <td>+1, -1</td> 
                                                        <td>Delete user</td> 
                  </tr>
                  ";
         }
         echo "</table>";
?>
Taps
Profil
Slavomir_Kotlar:
musíš mít odkaz ve tvaru
echo '<a href="mujskript.php?uzivatel='.$Vysledek['email'].'&prava='.$Vysledek['prava'].'+1">+1</a>';
echo '<a href="mujskript.php?uzivatel='.$Vysledek['email'].'&prava='.$Vysledek['prava'].'-1">-1</a>';
pak pomocí GET odchytit parametr a zapsat do databáze
 $prava = (int)$_GET['prava'];
 $uzivatel = mysql_real_escape_string($_GET['uzivatel']);
 
 mysql_query("UPDATE uzivatele SET prava='$prava'  WHERE uzivatel='$uzivatel'");
Slavomir_Kotlar
Profil
Syntax error mi to vyhadzuje, ked tam pridam ten odkaz...som docela lama, takze to bude urcite dajaka somarinka (mne tam totiz nejde pridat ani obycajny odkaz), dakujem za odpoved inak :)
Premyslal som aj o pouziti <select>, nech si viem konkretne urcit vysku prav...
Taps
Profil
Slavomir_Kotlar:
ukaž upravený kod.
Slavomir_Kotlar
Profil
Radili mi aj na iných stránkach, no problém nastáva niekde inde. Existuje nejaký iný spôsob zmazania a editácie mysql db, kde sa nemení odkaz stránky?
Bližšia diskusia je na www.hojko.com/post2070337.html#p2070337
Dúfam, že neporuším pravidlá, keď sem dávam odkaz na konkurenciu :)
Taps
Profil
Slavomir_Kotlar:
kde sa nemení odkaz stránky
Pokud myslíš URL adresu tak toho lze docílit pomocí AJAXU
Slavomir_Kotlar
Profil
Mam sa co ucit teda.hh, poradili mi na hojko, este riesit uptade prav uzivatelov cez from select. Chcem aby som si pomocou option vybral ake prava ma mat uzivatel, klikol na odkaz uptade a prepisala sa hodnota v db. Vedel by mi s tym dakto tu pomoct?

<form method='POST'>
                                                                <select name='uptade_prav'>
                                                                    <option value='0'>0</option>
                                                                    <option value='1'>1</option>
                                                                    <option value='2'>2</option>
                                                                    <option value='3'>3</option>
                                                                </select>
                                                            </form>
                                                            <a href='?page=".htmlspecialchars($_GET['page'])."&action=uptade&permission=".($_POST['uptade_prav'])."&id=".$Vysledek['id']."&amp;Alert=10'>uptade</a>
jenikkozak
Profil
Jako promiň, ale já nejsem ochotný všude možně po internetu zjišťovat, v jaké fázi se nachází řešení tvého problému.
Hlavní problém vidím v tom, že stále místo update píšeš uptade.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0