Autor Zpráva
YoSarin
Profil
Mám takové malé dilema...
Na stránkách mám přihlašovcí formulář a v případě úspěšného přihlášení uložím do sessions následující parametry: IP uživatele, Nick, typ přihlášení (jaká má ten user práva). Dále jsou v sessions uložené hodnoty týkající se zobrazení stránek (pozice menu a barevný set).
Tak jsem přemýšlel jestli je lepší to mít v DB a používat jen jednu session s id záznamu v DB... ?
Asi ano, ale jak vyřešit to, když člověk ze stránky odejde? To musím nějak nastavit platnost záznamu v DB?
Nebo do db ukládat jen přihlášené uživatele? ale to mi zase přijde trochu moc kostrbaté... :(
Díky moc
YoSarin
ash
Profil
Tak jsem přemýšlel jestli je lepší to mít v DB a používat jen jednu session s id záznamu v DB... ?
Asi ano,


A pri pohybe po stránkach budeš zakaždým robiť nový SELECT?
To sa mi vôbec nezdá lepšie.
bitbit
Profil
no do ty session, co se bude ukladat do DB, pridej jeste cas.
A do scriptu, kterej bude vytvaret novou session a ukladat ji do databaze udelej dalsi script, kterej bude procazet casy no a mazat starsi session jak nastavis.

Takhle nejak to fungovalo u jedny session co jsem vydel na webu. Jen si uz nepamatuju kde.
YoSarin
Profil
teď jsem celkem dlouho uvažoval o ashově pohledu na věc a dá se říct, že to za zamyšlení stojí...
Moc byh prosil o další pohled na tento problém...
Díky
YoSarin
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0