Autor Zpráva
tomyc
Profil *
Zdravím,
provozuji stránky na svém serveru Synology. Vše fungovalo bez problémů až do aktualizace na nový DSM (system Synology). Od té doby se mi na stránkách místo českých znaků zobrazují černé otazníky. Kódování mám nastaveno v hlavičce každého souboru <meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=WINDOWS-1250">. Pokud v prohlížeči nastavím ručně kódování na windows-1250 diakritika je v pořádku. Sám však prohlížeč kódovou stránku nerozpozná. Zkoušel jsem Chrome a Firefox, výsledek je stejný. Díky za případné rady.
Fisir
Profil
Reaguji na tomyce:
Neposílá přímo webový server HTTP hlavičku s informací o kódování?
tomyc
Profil *
Je to možné, ale nevím jako to zjistit a hlavně jak jí přepsat.
Fisir
Profil
Reaguji na tomyce:
Zjistíš to ve vývojářských nástrojích tvého prohlížeče (hledej kartu Síť nebo podobně), zobrazíš si detailní informace o aktuální stránce a podíváš se, jestli se tam neposílá nějaká hlavička deklarující kódování.
tomyc
Profil *
Ano, opravdu se tam posílá hlavička s kódováním UTF-8.
Cache-Control:no-store, no-cache, must-revalidate, post-check=0, pre-check=0
Connection:Keep-Alive
Content-Encoding:gzip
Content-Type:text/html; charset=UTF-8
Date:Fri, 21 Mar 2014 21:29:42 GMT
Expires:Thu, 19 Nov 1981 08:52:00 GMT
Keep-Alive:timeout=5, max=100
Pragma:no-cache
Server:Apache
Transfer-Encoding:chunked
Vary:Accept-Encoding

zkusil jsem vložit do .htaccess php_value default_charset windows-1250 , ale stránka v tu chvíli přestala být dostupná. Zjistil jsem, že na fóru synology je spousta dotazů které se týkají nefunkčního htaccess. Ještě to zkusím znovu pročíst a uvidím. Třeba s něčím přijdou sami od Synology. Díky za rady
juriad
Profil
tomyc:
A nebylo by jednodušší ten web předělat, aby byl v kódování UTF-8? V dnešní době snad nemá smysl používat jiné kódování.
Davex
Profil
tomyc:
V konfiguračním souboru Apache zakomentuj řádek.

# AddDefaultCharset utf-8
tomyc
Profil *
juriad:
Už jsem o tom přemýšlel, ale asi by to bylo náročnější. Koukal jsem že hodně funkcí v PHP nelze použít s UTF-8. Musel bych použít jiné. Nebo se pletu?

Davex:
To jsem si nechal až na konec. Nechtěl jsem do těch souborů zasahovat. Musí se k nim přes SSH jinak jsou nepřístupné.

Nakonec jsem to vyřešil poměrně jednoduše. Všiml jsem si, že na některých stránkách je diakritika správná. Byla tam použita hlavička PHP header("Content-Type: text/html; charset=windows-1250");. Doplnil jsem ji do všech souborů a zatím to vypadá dobře.
Ještě bohužel přestal fungovat .htaccess resp. všechna nastavení php_*

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0