Autor Zpráva
chvostik
Profil
Zdravím,
na svojí strance mám hodnocení obrazků od 1 do 5 hvezdicek, kde každa hvezdička představuje odkaz <a href na který rádi klikaj roboti jako googlebot atd. a tím mi znehodnocují hodnocení. rel=nofollow vubec nepomáhá. Nevíte jakým způsobem jim zabránit v klikání na ty odkazy bez toho abych musel zavést hlasovani jen pro registrované uživatele ?
Chro
Profil
Pomocí hodnoty hlavičky HTTP_USER_AGENT dostupnou v $_SERVER detekovat robota na podřetězce jako bot, crawler a tomu podmínkou nezobrazovat hodnotící odkazy.
okolojsoucí
Profil
Ono tady na diskuzi je o robotech hodně málo?
Robots & Googlebot
Ignoruje googlebot a seznambot robot.txt?
Google bot a jiní roboti
Zabránění sledování odkazů robotům
Jak přidám do robots.txt zákaz pouze pro Googlebota?
googlebot problém procházení
Je tento zápis robots.txt správně?
Robots.txt a GWT - neindexacia webu
chvostik
Profil
jo díky zajimavé, řešeních je tam víc..jen si vybrat to správné a funkční :-)


jinak celkem by mě zajimalo jak je možné že mi robot kliká na odkazy které jsou dávno smazané ...zapisuje se mi do databáze hlasovaní na věci které už nikde nejsou to jako nechapu
chvostik
Profil
jako sranda, vyzkoušel jsem dvě metody a od ty doby tam chodi roboti jeste 3x častejc omg
okolojsoucí
Profil
chvostik:
Jaké dvě metody jsi vyzkoušel? Neznáme ani tvůj web.

omg
Pravidla diskuse JPW a doporučení » 1. Pište česky nebo slovensky. Cizojazyčné citace pokud možno překládejte.
Keeehi
Profil
chvostik:
jinak celkem by mě zajimalo jak je možné že mi robot kliká na odkazy které jsou dávno smazané
Jednoduše, pamatuje si je z minula.
chvostik
Profil
1) do hned prvního odkazu na webu, který je skrytý jsem umistil script, který zjistí IP adresu robota, zapíše ji do session a pak při hlasování se na ní ptá (funkčností si ale nejsem vůbec jistý protože nevím jak přesně roboti fungujou)

2) do robots.txt jsem připsal
Disallow: /*mode=vote$
kde "mode" je parametr ve všech odkazech kde nechci aby lozili


díky za rady a omlouvam se že jsem se ozval až ted ale mám celkem napilno s diplomkou
ProbablyYes
Profil
chvostik:
Možná mnou nabízené řešení někteří zde odsoudí, neboť mimo roboty také odstřelí návštěvníky s vypnutým javascriptem, nebo návštěvníky se starší verzí IE, ale mělo by být funkční - robot by neměl interpretovat javascript.
<a href="#hloupost" onclick="this.href='#realnyodkaz'">Zahvězdičkovat</a>
chvostik
Profil
ProbablyYes:
tak jsem to použil tak uvidíme jestli pomůže :-) každopadně se mi to řešení líbí
Fisir
Profil
Reaguji na ProbablyYese:
Pouze doplním – pokud provozuješ nějaký významný web, je možné, že na tebe pošle Google chytřejšího robota, který JavaScript interpretuje.
ProbablyYes
Profil
Fisir:
To nemohu vyvrátit, nevím, jak Google stránky indexuje, ale pokud tomu rozumím správně, chvostik už google a jiné vyhledávače ošetřil pomocí robots.txt, problémy tedy nejspíše způsobovali hlavně nezbední roboti, kteří se instrukcemi neřídí a ti by neměli být dostatečně sofistikovaní, aby javascript prokoukli.
Chamurappi
Profil
Reaguji na ProbablyYese:
nebo návštěvníky se starší verzí IE
Vážně? V jaké verzi to způsobuje problémy?


Reaguji na chvostika:
script, který zjistí IP adresu robota, zapíše ji do session a pak při hlasování se na ní ptá
Nerozumím, co tímto myslíš. Ale robot se velmi pravděpodobně vybodne na cookies, takže u něj session nezabere.

Nevíte jakým způsobem jim zabránit v klikání na ty odkazy
Jako nejsnazší varianta se nabízí nemít hodnocení jako odkazy, ale třeba jako POSTovaný formulář. Indexovací nebo archivační robot se na odesílání vybodne a spamovací roboti také nemají moc motivaci odesílat něco, do čeho nejde psát. Také bys tím částečně (ale rozhodně ne zcela) omezil možnost, že by lidé hodnotili nevědomky — třeba tím, že jim někdo pošle pětihvězdičkovou hlasovací adresu, nebo že si ji nějaký lotr dá na svůj web jako src odpozicovaného obrázku.
ProbablyYes
Profil
Chamurappi:
Myslel jsem, že v IE 8 - vyvedl jsi mě z omylu.
chvostik
Profil
zda se že MJ12botu javascript nevadí, zase mám 30 záznamů o hlasování

Chamurappi
ten formulář myslíš pomocí <map> viz. níže? To jsem našel v těch odkazech, problem je v tom že ty tagy vůbec neznám, ale tak asi na to budu muset mrknout.
<map name=\"user-vote\">
<area href=\"?id=".$id."&amp;poll=1#voting\" shape=\"rect\" coords=\"0,0,16,130\" rel=\"nofollow\" onmouseover=\&quot;DETAILS('rating-01')\&quot; onmouseout=\&quot;DETAILS('rating-01')\&quot;>
<area href=\"?id=".$id."&amp;poll=2#voting\" shape=\"rect\" coords=\"16,0,32,130\" rel=\"nofollow\" onmouseover=\&quot;DETAILS('rating-02')\&quot; onmouseout=\&quot;DETAILS('rating-02')\&quot;>
<area href=\"?id=".$id."&amp;poll=3#voting\" shape=\"rect\" coords=\"32,0,48,130\" rel=\"nofollow\" onmouseover=\&quot;DETAILS('rating-03')\&quot; onmouseout=\&quot;DETAILS('rating-03')\&quot;>
.
.
.
</map>"
Chamurappi
Profil
Reaguji na chvostika:
ten formulář myslíš pomocí <map> viz. níže?
Ne. Formulářem myslím opravdu formulář.

zase mám 30 záznamů o hlasování
Opravdu hlasuje náhodně kolemjdoucí robot? Není možné, že tomu robotovi poroučí někdo zainteresovaný na tom, jak hlasování dopadne?


Reaguji na ProbablyYese:
Co jsi myslel, že dělá na tak jednoduchém příkazu potíže Exploreru 8? Fungoval by velmi pravděpodobně i v Exploreru 4.
chvostik
Profil
Chamurappi:
na tu stránku lidi prakticky nechodí zatím a robot hlasuje stylem, že odkliká všechny hvězdy 1-5
ProbablyYes
Profil
Chamurappi:
Na mých stránkách využívám mnou navržené řešení k odfiltrování návštěvníků s a bez javascriptu. Pokud si chce návštěvník s javascriptem rozkliknout článek, natáhne se mu rovnou do stránky, pokud na odkaz klikne návštěvník s vypnutým javascriptem, jednoduše ho to pošle přímo na samostatnou stránku.
IE 8 se nedokáže vypořádat právě s ajaxem, ovšem ve chvíli kdy jsem koukal, jestli mnou navrhované řešení v tomto prohlížeči funguje, příliš jsem nad tím nepřemýšlel.
chvostik
Profil
tak jsem toho otravnýho robota zakázal úplně, google je hodnej tak snad bude stačit on

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0