Autor Zpráva
jefitto44
Profil
Mám stránku, kde jednotlivé podstránky majú svoje obsahy a sú includované do nich veci ako menu, footer a pod.

Chcel by som urobiť niečo také, aby sa titulok stránky <title> vypísal pomocou php podľa toho, aký bude na stránke nadpis <h1>

To znamená... mám napr. podstránku kontakt.php, ktorej adresa je http://xyz/kontakt.php a nadpis úrovne 1 na nej je
<h1>Kontakt</h1>

Ja by som nejakým spôsobom chcel docieliť, aby sa na základe tohto nadpisu vypísalo do <title> slovo kontakt. Ako na to?
Martin02
Profil
jefitto44:
V php asi tak, že si předem nadefinuješ proměnnou s obsahem jak pro titulek, tak pro nadpis $title = "Kontakt"; a pak ji vložíš jak to titulku <title><?php echo $title; ?></title>, tak do nadpisu <h1><?php echo $title; ?></h1>.

Popřípadě by to šlo i JavaScriptem... document.getElementsByTagName('title')[0].text = document.getElementsByTagName('h1')[0].text nebo spíše přiřadit tomu nadpisu nějaké id a pak document.getElementsByTagName('title')[0].text = document.getElementById('id_pro_nadpis').text
jenikkozak
Profil
Použití JS pro vyplnění titulku a nadpisu může způsobit jeho ignorování nebo přiložení malého významu v očích vyhledavače. Z hlediska SEO není úplně nejvhodnější nápad používat pro nadpis i titulek shodný text.
jefitto44
Profil
Mal som na mysli titulok, kde by sa menila iba jedna časť... proste podľa podstránky... si na podstránke kontakt, tak title bude vyzerať:

KONTAKT - NAZOVSTRANKY.SK

Na inej podstránke to bude vyzerať napr.

REFERENCIE - NAZOVSTRANKY.SK

Nevidím na tom nič "neSEO", ale, samozrejme, rád sa nechám poučiť :)

Príde mi to kus neefektívne, aby som vypisoval premennú. Ako vlastne vyberám veci z adresového riadka? Ak by šlo o veci za otáznikom daco.sk/?blabla=daco tak to blabla vybrať viem... ako však vybrať, keĎ tam žiadne blabla neni?
jenikkozak
Profil
jefitto44:
ako však vybrať, keĎ tam žiadne blabla neni?
Když tam nic není, nemůžeš tam nic vybírat. Jestli nevěříš, můžeš to vyzkoušet.

Nevidím na tom nič "neSEO"
Je to tvůj boj.
jefitto44
Profil
No samozrejme, že za názvom stránky a koncovkov .sk je ďalšie pokračovanie v štruktúre ftp...

konkrétne u mňa http://www.daco.sk/site/kontakt.php

Dá sa nejakým spôsobom vybrať to kontakt na konci? Myslím tak, že či sa to dá uložiť do nejakej premennej. Ale automaticky, ručne si to priradiť viem.
jenikkozak
Profil
<?php
$promenna = pathinfo($_SERVER["PHP_SELF"], PATHINFO_FILENAME);

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0