Autor Zpráva
David Klouček
Profil
V databázi mám uloženy záznamy a u každého souřadnice umístění. Na stránce je pak čtvercová Google mapa, která na server posílá souřadnice polygonu, ve kterém se mají hledané záznamy nacházet. Polygon je stejně jako mapa čtvercový a problém je v tom, že Google Maps API umí vrátit jen jiho-západní a severo-východní rohy (https://developers.google.com/maps/documentation/javascript/v2/reference?csw=1#GLatLngBounds.getSouthWest), jak dopočítám zbylé 2? Je mi jedno jestli to bude v PHP, nebo se to dá nějak zakomponovat přímo do vyhledávání v SQL.
Kajman
Profil
Pokud to stačí pro Evropu a nemusíte ošetřovat čtverce přes poledník 180°, tak stačí použít funkce least a greatest v sql, případně min a max v php na obě délky či šírky.

min min (znáte)        max min



min max                max max (znáte)
David Klouček
Profil
Absolutně nechápu, ty funkce pracují s poli. Žádné řešení jsem nenašel, ale přijde mi divné, že není nějaká nativní funkce, když se musí řešit ten poledník (konkrétně v mém případě ne, je to jen pro ČR).

?------------|
|            |
|------------?

Edit:
Na server mi přichází např. tohle (zobrazená Praha):

ne_lat => 50.18110725792358
ne_lng => 14.708589913690162
sw_lat => 49.96074991626415
sw_lng => 14.227938058221412

ne_lat, ne_lng - pravá horní hrana
sw_lat, sw_lng - levá dolní hrana
1Pupik1989
Profil
Tak levý horní si myslím, že bude:

x: levý dolní x
y: pravé horní y

Opravte mě pokud se pletu. Nevím jak vypadá API.
Joker
Profil
David Klouček:
K čemu funkce, tam přece není nutné nic počítat. Když přijdou body [ne_lat;ne_lng] a [sw_lat;sw_lng], zbývající dva body mají souřadnice [ne_lat;sw_lng] a [sw_lat;ne_lng].
Viz [#2] Kajman
David Klouček
Profil
Joker:
Máš pravdu. Díky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0