Autor Zpráva
Metju
Profil
Neviete mi niekto poradiť. Potrebujem previesť tabuľku z Exelu do MySQL databáze. Do MySQL pristupujem cez phpMyAdmin 2.5.1.
Honza Hučín
Profil
Zkus se podívat na
http://dev.mysql.com/doc/mysql/en/LOAD_DATA.html, případně verzi pro příkazovou řádku http://dev.mysql.com/doc/mysql/en/mysqlimport.html.

Tím LOAD DATA to podle mě půjde, je to normální SQL příkaz. Musíš už mít vytvořenou tabulku.
Yuhů
Profil
Já bych si soubor excelu nadefinoval jako odbc zdroj a pak bych zkusil dumpovací funkce, popřípadě z toho uvělat přes to ODBC nějaký export, kterému rozumí MySQL.
hw
Profil *
Nevím, jestli Vám to pomůže, ale už jsem to taky jednou hledal a na jednom fóru byla zmínka o tomto:
http://pogl.wz.cz/show.php?ps_auth=1955_715ea42&ps_mod=sources
Já jsem to využil opravdu hodně, ale nevím, jestli to vyřeší i Váš problém.
Honza Hučín
Profil
Jo, zapomněl jsem ke svému tipu napsat, že je z Excelu nejdřív nutné udělat nějaký texťák, třeba CSV s oddělovači.
evaz
Profil *
Dobrý den, jsem naprostý laik a potřebuji vytvořit tabulku v exelu, zdařila se mi po dlouhé době vypadá docela pěkně ale nepočítá. Resp. nesčítá a nenásobí a nevypočítává 19% DPH a ani průměrnou cenu. Může mi prosím někdo poradit jak na to, ale prosím jak pro blbce. Předem moc děkuji za odpověď. zabranska@seznam.cz
Martin
Profil
Řeším stejný problém, ale s tím, že i podbarvení buněk v exelu nese určitou informaci, kterou bych rád přenesl do mysql databáze. Nevíte, jak by se to pak řešilo?
Joker
Profil
i podbarvení buněk v exelu nese určitou informaci, kterou bych rád přenesl do mysql databáze. Nevíte, jak by se to pak řešilo?
Napřed to podbarvení buněk převést na nějakou textovou informaci třeba do zvláštního sloupce a teprve pak to importovat do databáze. Ten převod je stejně nutný, jelikož databáze neukládají formátování buněk.
Ten převod by šel udělat asi přes makro, já používám OpenOffice.org, takže to nevyzkouším.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0