Autor Zpráva
zedna
Profil
Zdravím php znalce, ktří by mi dokázali poradit s mým problémem.

Mám tuto funkci
$resultmenu = mysql_query("SELECT * FROM cmsss_menu WHERE nmenu='$vlozitmenu' ORDER BY weight");

while ($rowmenu = mysql_fetch_assoc($resultmenu)) {

   echo $mmenu= "<li><a href=" . $rowmenu['adresa'] . ">" . $rowmenu['title'] . "</a></li>\n";
}
mysql_free_result($resultmenu);

$read2 = str_replace("CONTENT", $resultmenu, $read2);

a potřebuju vypasné výsledky, kterých je víc než 1 vložit do proměnné "$resultmenu"
napadlo mě vypsat ten dotaz do array, ale nějak mi mé pokusy nefungují..poradíte?
Joker
Profil
zedna:
Do pole chcete uložit ten text "<li><a href="…?

Jestli ano, změňte na řádku 5 echo na $nějakáproměnná[] = (místo nějakáproměnná vhodný název proměnné)
Taps
Profil
zedna:
Pokud chceš s výstupem pracovat jako s řetězcem tak by to bylo takto
$resultmenu = mysql_query("SELECT * FROM cmsss_menu WHERE nmenu='$vlozitmenu' ORDER BY weight");
 
while ($rowmenu = mysql_fetch_assoc($resultmenu)) {
 
  $mmenu.= "<li><a href=" . $rowmenu['adresa'] . ">" . $rowmenu['title'] . "</a></li>\n";
}
echo $mmenu;
a pokud s polem tak takto
$resultmenu = mysql_query("SELECT * FROM cmsss_menu WHERE nmenu='$vlozitmenu' ORDER BY weight");
 
while ($rowmenu = mysql_fetch_assoc($resultmenu)) {
 
$mojePole[$rowmenu['title']]= $rowmenu['adresa'] ;
}
mysql_free_result($resultmenu);
k výsledku se pak dostaneš přes foreach
zedna
Profil
Joker:
while ($rowmenu = mysql_fetch_assoc($resultmenu)) {
   $arraaay[] = $mmenu= "<li><a href=" . $rowmenu['adresa'] . ">" . $rowmenu['title'] . "</a></li>\n";
}
mysql_free_result($resultmenu);

$read2 = str_replace("CONTENT", $arraaay, $read2); 

Při tomhle kódu mi to vypíše pouze Array.

Když do str_replace dosadím přímo $mmenu tak to opravdu vypíše poslední záznam, ale když tam vložím $resultmenu, napíše to Resource #87.
Taps
Profil
zedna:
a zkoušel jsi řešení s
<?
$mmenu.= "<li><a href=" . $rowmenu['adresa'] . ">" . $rowmenu['title'] . "</a></li>\n";
?>
zedna
Profil
Taps:
Teď jsem to zkusil a funguje to :D Moc děkuju, používám to stejné na jiném místě, nechápu, proč mě to nenapadlo :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0