Autor Zpráva
QoYo
Profil
Zdravím,

chtěl bych se zeptat dá se nějakým způsobem "zakázat" video souborů ze serveru a nebo po zadání danného odkazu souboru např. : http://neco.cz/upload/test.mp4
tak aby to člověka přesměrovalo na hl. stránkou. Ale aby byl na webu funkční přehrávač s tímto souborem,.. Dalo by se to nějak udělat?
lionel messi
Profil
V prvom rade: Príde mi to ako „prasárna“. Ja by som to však riešil v .htaccess:

RewriteEngine on
RewriteRule ^upload/test\.mp4 /index.php
#ak chceš podstrčenie, nechaj bez zmeny, ak chceš presmerovanie, dopíš za index.php [R]

100%-ná ochrana pred sťahovaním je však len jediná — nedávať súbor na web vôbec.
janbarasek
Profil
QoYo:
Nastavit mu práva.

Přes funkci chmod tomuto souboru nastav takové práva, aby na něj mohl přistupovat jen server a přehrávač nech tahat data právě ze serveru (třeba přes flash). Upřímně si ale myslím, že toto řešení akorát otravuje (protože se stejně dá obejít) a zahlcuje paměť serveru, přes kterou musí proudit všechny data i přesto, že by mohly jít přímo ke klientovy.
lionel messi
Profil
Reagujem na janabaraska:

Pekná myšlienka, na PHP nie som žiadny expert, ale asi to nerieši celkom presne to, čo chce QoYo:
tak aby to člověka přesměrovalo na hl. stránkou

a preto som radšej poradil .htaccess.
QoYo
Profil
Mě jde o to, když budu mít web na video soubory z Prémium účtem tak pokud si člověk otevře zdrojový kód webu jde tam vidět kde je soubor umístěn, tak aby si to kdokoliv nemohl jednoduše stáhnout, to Prémium by pak bylo k ničemu,.. tohle řeším
lionel messi
Profil
QoYo:
Ešte raz: Ak nechceš, aby si niekto niečo sťahoval, nedávaj to na web. Skúsil si riešenie v .htaccess, prípadne to, kt. naznačil [#3] janbarasek?
QoYo
Profil
lionel messi:
Teď to jdu zkusit


lionel messi:
Toto mi nějak nefunguje, zadám soubor do prohlížeče a stejně to nepřesměruje
Amunak
Profil
Takhl to nefunguje. Pokud nemáš nějaký streamovací přehrávač, tak nebude fungovat ani ten .htaccess, protože na to klient v rámci přehrávání stejně pošlě požadavek. A video mu nepojede, protože se ten požadavek přesměruje.

Jestli chceš skutečně nějakou ochranu, musel bys soubor streamovat. Na serveru by běžel nějaký streamovací démon, a u klienta pak přehrávač, který by se na ten démon připojil a streamoval proud videa. Pak by se to dalo ochránit snadno, ale bude to daleko těžší na rozchození a náročnější na výkon serveru. Navíc stejně kdokoliv může pomocí nějakého screen capture softwaru to video zaznamenat a tak ho "stáhnout", i když za cenu nějakého malého zhoršení kvality.

O co přesně ti vlastně jde? Jaký je rozdíl mezi premium a ne-premium uživateli? Vem si, že stahovat videa umožňuje třeba i Youtube. Asi vědí, že je to stejně marné (a je to tuším taky kvůli podpoře HTML přehrávačů).
janbarasek
Profil
QoYo:
pokud si člověk otevře zdrojový kód webu jde tam vidět kde je soubor umístěn
I kdybys to jakkoli ochránil, tak stejně můžu otevřít nahrávací program a při nejhorším to takto "analogově" přetočit přes nahrávání obrazovky.

Asi bych to řešil přes flash přehrávač, z kterého nejde jednoduše uhádnout, kde soubor skutečně leží.
QoYo
Profil
Amunak:
Prémium uživatel může videa sledovat neomezeně a nahrávat, bez Prémium si uživatel pustí video jen 30 sekund.


Ještě otázka, kde seženu flash přehrávač z možností výběrů titulků (zapnutí, vypnutí), stopnutí po 30 sekundách přehrávač a vyzvání k platbě či přihlášení Premium účtu, a přepíná sd/hd videí?
janbarasek
Profil
QoYo:
Ještě otázka, kde seženu flash přehrávač z možností výběrů titulků (zapnutí, vypnutí), stopnutí po 30 sekundách přehrávač a vyzvání k platbě či přihlášení Premium účtu, a přepíná sd/hd videí?
Třeba v sekci Zakázky, je to poměrně složitá úloha.
QoYo
Profil
janbarasek:
Kolik cca takováto věc stojí udělat?
okolojsoucí
Profil
QoYo:
Tolik, kolik ti kdo nabídne.
Slark
Profil *
eště otázka, kde seženu flash přehrávač z možností výběrů titulků (zapnutí, vypnutí), stopnutí po 30 sekundách přehrávač a vyzvání k platbě či přihlášení Premium účtu, a přepíná sd/hd videí?
Tohle všechno podporuje JWPlayer
Anonymní
Profil *
Měj každé video 2x - jednou dlouhé 30s a jednou plnou délku nebo můžeš ten 30ti sekundový kus uříznout pomocí nějakýho streamu.
Amunak
Profil
QoYo: Tak ukládej dvě videa. Jedno plné a ten třicetisekundový náhled. Je to asi nejjednodušší řešení. Třeba to těm ne-prémium uživatelům můžeš taky naservírovat v horší kvalitě (kdybys měl třeba fullHD nebo 4k videa, i 30sekundová ukázka zabere pár desítek MB).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0