Autor Zpráva
Matthew Cook
Profil
Nevím zda to patří sem, ale chci se zeptat ohledně aktualizace.

Jednoduchý příklad:

1.Napíšu si stránku na svém ntb
2. Přes TC/FTP nahraji stránku na svuj server
3. Po nahrání se obsah neaktualizuje je pořád stejný dokud nedám F5

Jak se to dá řešit bez neustálého mačkání F5 na prohlížeci.
Martin02
Profil
Matthew Cook:
Nedá. Nebo možná nějaký prohlížeč umí něco jako "automatický refresh stránky" (myslím, že Opera to uměla), ale jinak to nejde.
xROAL
Profil
Webové stránky fungujú tak, že sa pošle požiadavka na server, server pošle naspäť odpoveď (a teda napr. požadovanú stránku) a viac sa nikto o nič nestará. Takže ak niečo zmeníš, nezostáva ti nič iné, než F5, aby sa zmeny prejavili.

Ak sa často niečo mení na stránke a potrebuješ, aby sa stále zobrazovali aktuálne informácie, bez toho, aby návštevník stránky musel dávať F5, teda obnovovať stránku, môžeš na to využiť AJAX - W3Schools Tutorial.
Joker
Profil
xROAL:
Pro situaci popsanou v [#1] mi AJAX nepřipadá jako vhodné řešení.
Matthew Cook
Profil
Neznám nejde, musí to jít když to funguje ostatním.

Když na stránku psanou v PHP vloží člověk příspěvek / nejedná se o chat/ nechci refresh po intervalu.

Chtěl bych refresh když vstoupí na další stránku.

Např. jsem na stránce Hlavní strana a jdu na stránku přispěvky kde při vstoupení je videt poslední přidaný příspěvek bez toho abych musel furt dělat F5
WertriK
Profil
Matthew Cook:
Např. jsem na stránce Hlavní strana a jdu na stránku přispěvky kde při vstoupení je videt poslední přidaný příspěvek bez toho abych musel furt dělat F5

Pokud nemáš stránky dělané pomocí ajaxu, tak to "vstoupení" je to co psal xROAL - že sa pošle požiadavka na server, server pošle naspäť odpoveď (a teda napr. požadovanú stránku)
Čili ano, měl by se ti načíst i poslední příspěvěk, pokud vše funguje jak má. Otázkou je jestli třeba nepoužíváš na stránkách cache.
Matthew Cook
Profil
Pořád řeším ten samý problém, všimnul jsem si jedné věci.

Pokud teda přidám nový příspěvek, který mám opatřený potvrzením mailu. Potvrdím pomoci linku který přijde na mailu. Přispěvek přidám a zobrazíme se mi mezi novýma a v kategorii kde je přidaný. Takže první příspěvek se mi aktualizuje ale přidám další a ten nevidím. Udělám to samé v jiném prohlížeci.

Takže rekapitulace. přidám prvním příspěvek ten funguje správně, ale při přidání dalšího příspěvku musím opět řešít klávesou F5.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0