Autor Zpráva
jefitto44
Profil
Robil som výcuc z databázy, vycucal som popisy produktov k eshopu, problém je ten, že mi ich vybralo bez všetkých tágov, teda celé sa mi to zobrazuje ako jedna bunča textu. V databáze v danej tabuľkej a danom stlpci to však vyzerá tak, že sú tam aspoň odsadenia riadkov. Chcem sa spýtať, či neexistuje nejaký skript, ktorý by v tomto prípade detekoval EOL (end of line) a následne by na miesto konca riadku doplnil tág <p>
Keby som nebol taká php lama, neotravoval by som s takými blbosťami, ale momentálne sa mi každá rada môže zísť.
Ďakujem
anonymníí
Profil *
jefitto44:
Regulární výrazy.
Mike8748
Profil
jefitto44:
pomocí str_replace nahradit "\n" za "<p>"
jefitto44
Profil
Znak \n tam nie je práveže... nie je tam nič, iba stlačený enter, ktorý posunul do Ďalšieho riadku
_es
Profil
jefitto44:
iba stlačený enter
Ten „stlačený enter“ je predsa tiež len nejaký znak, alebo dvojica znakov - podľa systému.
Mike8748
Profil
jefitto44:
nový řádek je (v závislosti na nastavení editoru/zvyklostem operačního systému) buď "\n" nebo "\r" nebo "\r\n"

edit: opraveno, ano, má to být \r a ne \l a správné pořadí na windows je \r\n
_es
Profil
Mike8748 [#6]:
Asi tam malo byť "\r" a nie "\l".
jefitto44
Profil
$product_desc_anchor = $detail_dom_object->getElementById('productDescription');        
$product_data[$index]['desc'] = $product_desc_anchor->nodeValue;
Tu je časť skriptu, ktorá vlezie stránke do kódu a vyberie z divu s id ="productDespription" všetky veci. Netuším ale, prečo nevyberá aj tagy, ale iba čisto text... možno by to chcelo nejako zahrnúť, aby to vyrvalo aj tagy, lenže ako?
Mike8748
Profil
jefitto44:
$product_data[$index]['desc'] = $domdocument->saveXML($product_desc_anchor);

kde $domdocument bude instance dokumentu s kterým pracuješ

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0