Autor Zpráva
Vasek123
Profil
Dobry den,

mel bych dotaz, ktery se do znacne miry tyka php + apache, tak snad jsem se tematicky strefil do vlakna.

Mam vytvorenou aplikaci v php, ktera uchovava, vizualizuje a spravuje data, ktere jsou urceny k dalsimu zpracovani. A tady bych se chtel prave poptat na moznost toho zpracovani dat. Potreboval bych, aby se v php data zabalily do nejakeho archivu (urcite nejakou metodu na to najdu) a nasledne pomoci webove sluzby by se data zaslala na vzadelyn server, kde by se dale zpracovala pomoci nejakeho programu a po zpracovani by byly data zaslany zpet. Ted jsem popsla workflow jakeho bych rad docili, ale co uz nevim, jak to realizovat :-)

Mohl bych nekho z Vas pozadat o pomoc a pripadne konzultace, jak se takove to systemy s webovou sluzbou realizuji? Popr. nejaky navod jak udelat web, sluzbu, ktera na pozadani uploaduje data na nejaky server, tam je (ted nevim, jeli to mozne), opet webova sluzba zpracuje (tedy ve smyslu, ze zavola externi program, ktery provede vypocet) a nasledne zasle (asi opet webova sluzba) zpet data do aplikace, ktera je zpravuje a ulozi do DB.

Dekuji za rady, budu za ne velmi rad

V.
okolojsoucí
Profil
Pokud potřebujete nějakou konzultaci či přímé vytvoření aplikace musíte zajít do jiné kategorie a v ní také nabídnou příslušnou odměnu. V opačném případě napište co jste udělal, co má aplikace dělat a co přesně nejde.
Vasek123
Profil
Ne nechci to nekomu nabizet, rad bych to udelal sam.
Situace se ma tak, ze jsem si vytvoril jednoduchy web v PHP, ktery umi spravovat nejaka data (ruzne druhy souradnic), umit ty data spravovat.
Ted bych ale potreboval abych nad temi daty mohl delat i nejake vypocty, rad bych ale ty vypocty oddelil o samotne php aplikace, protoze jsou obcas casove narocne. Proto bych rad vytvoril webovou sluzbu, ktera by prevzala tady tu praci s temi daty ( abych se priznal ani nevim jestli to nazyvam spravne), tedy mysleno managment spusteni vypoctu, moznost zaslani prostrednictvim web sluzby data na server a opetovne zaslani zpet do aplikace, ktera je nasledne ulozi do DB.
V teto oblasti jsem naprosty zacatecnik, takze budu rad za jakekoliv rady popr. nasmerovani.
Diky.
Krakatoa
Profil
Vasek123:
Nějak netuším co ti není jasné.
Možností je hodně.
Tak třeba:
Načteš z prvního serveru link s proměnnou get ze druhého serveru, podle proměnné druhý server načte soubor z prvního serveru a vrátí zpracované data. Pokud to nebude hned, tak ten první server bude načítat cronem link vytvořený na základě proměnné ze druhého serveru dokať tam nebudou data. Pokud se mají data zabalit, tak php podporuje myslím zip.
Vasek123
Profil
No mozna prave proto mi to neni jasne, ze tech moznosti je nekolik a ted je otazka, ktera ta moznost je spravna a nejlepe odpovida dnesni dobe a dnesnim postupum.
A nejaka ukazka toho, jak se to realizuje? Tedy ukazky kodu, popr. jaky typ webove sluzby zvolit. soap nebo ted ten novejsi REST?
Potrebuji se v teto problematice rozkoukat a nejak nasmerovat, tak diky za pomoc :-)
Krakatoa
Profil
Vasek123:
No nejjednodušší by možná byla synchronizace databáze.
SOAP a REST netuším co je :-)
okolojsoucí
Profil
Krakatoa:
SOAP: SOAP je protokolem pro výměnu zpráv založených na XML přes síť, hlavně pomocí HTTP. Formát SOAP tvoří základní vrstvu komunikace mezi webovými službami a poskytuje prostředí pro tvorbu složitější komunikace
REST: REST – je architektura rozhraní, navržená pro distribuované prostředí. REST navrhnul a popsal v roce 2000 Roy Fielding v rámci disertační práce Architectural Styles and the Design of Network-based Software Architectures

Stačí si udělat krátkou procházku na wikipedii.
Krakatoa
Profil
okolojsoucí:
No já to ani vědět nepotřebuju, co to je. A jestli je to potřeba na vyřešení problému Vasek123 netuším, protože netuším jaké data se mají posílat.
Vasek123
Profil
Data jsou ulozeny do textovych souboru a tyto soboury jsou vstupni parametry pro vypocet, nasledne z vypoctu vypadne opet textovy soubor, ktery by se mel odeslat zpet do aplikace a ulozit do DB.
Krakatoa
Profil
Vasek123:
No tak ten textový soubor na tom druhém serveru načti z toho prvního serveru a až budou výstupní data, tak dej vědět tomu prvnímu serveru, že si má data uložená v textovém souboru stáhnout. Netuším kde je problém.
Vasek123
Profil
problem je v tom, ze nevim jak to realizovat a proto se obracim na toto forum, abych se mohl poradit a pripadne aby me ten nekdo navedl. Dekuji za odpoved typu: .... Netuším kde je problém.... ale toto mi nepomuze.
blaaablaaa
Profil
Jakym zpusobem budes mezi servery komunikovat je tva vec, pouzij treba soap.

Pak obecne:
- server A zavola server B a preda mu data potrebna k vypoctu
- pokud je vypoet jednoduchy, vrati server B vysledek hned
- u slozitejsich vypoctu vygeneruje nejaky ticket, ktery serveru A vrati a zatim zpracuje data
- po dokonceni zpracovani dat zavola server A server B a spolecne s vysledkem vrati i ticket id, aby si vse mohl server A sparovat

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0