Autor Zpráva
David1256
Dobrý den,

pokouším se otevřít .xls soubor, změnit v něm nějaká data pomocí knihovny PHPExcel a uložit do .pdf. Mám tento kód:

<?php   
set_include_path('Classes/');
require_once 'PHPExcel/IOFactory.php';
require_once 'PHPExcel.php';
$objPHPExcel = new PHPExcel();
$objReader = new PHPExcel_Reader_Excel5();
$objPHPExcel = $objReader->load('document.xls');
$rowIterator = $objPHPExcel->getActiveSheet()->getRowIterator();
$sheet = $objPHPExcel->getActiveSheet();
$sheet->setCellValue('A1', 'řčřč');
$sheet->setCellValue('B1', 'B');
$sheet->setCellValue('C1', 'C');
$objWriter = PHPExcel_IOFactory::createWriter($objPHPExcel, 'PDF');
$objWriter->save('document.pdf');
?>

Ale hází mi to tuto chybu:

Uncaught exception 'PHPExcel_Writer_Exception' with message 'PDF Rendering library has not been defined.' in /data/web/virtuals/55146/virtual/www/faktury/Classes/PHPExcel/Writer/PDF.php:56 Stack trace: #0 /data/web/virtuals/55146/virtual/www/faktury/Classes/PHPExcel/IOFactory.php(141): PHPExcel_Writer_PDF->__construct(Object(PHPExcel)) #1 /data/web/virtuals/55146/virtual/www/faktury/faktura.php(29): PHPExcel_IOFactory::createWriter(Object(PHPExcel), 'PDF') #2 {main} thrown in /data/web/virtuals/55146/virtual/www/faktury/Classes/PHPExcel/Writer/PDF.php on line 56

Už jsem hledal všude možně na internetu a byť tam jsou rádoby řešení, tak mi to stejně nefunguje.

Nevěděl byste někdo, co s tím?

Děkuji.
Alphard
Ze zkušeností moc radu nečekejte. Dotazy na PHPExcel tady na diskusi obvykle zůstávají bez odpovědí :-(, asi s tím nikdo ze zdejší komunity nepracuje. V rychlosti jsem našel stackoverflow.com/a/21600948/2375157. Zkuste se na tu DomPDF library podívat, ale sám jsem s tím taky nepracoval.
David1256
Alphard:
Už jsem hledal i na stackoverflow a nakonec jsem se dopátral toho, že musím definovat umístění DomPDF popřípadě jiné podobné knihovny, která "umí" konvertovat .xls do .pdf, takže jsem zprovoznil i tu knihovnu a ukládání začalo "fungovat". Ty uvozovky používám záměrně, protože konvertor jsem sice rozchodil, ale výsledný .xls byl natolik zdeformovaný a nesprávně zkonvertovaný, že se stal nepoužitelným. Začal jsem tedy pátrat přímo v DomPDF, ale nikde jsem nenašel ani žádnou funkci, co by uměla přímo konverzi .xls do .pdf, takže jsem se dostal do slepé uličky, protože už mě nenapadají další kroky, jak zjistit, kde nastává chyba, DomPDF, zkrátka asi není tak dokonalý konvertor jako samotný Excel.

Rád bych to tu proto probral na diskusi, jaké jsou další řešení konverze .xls do .pdf, tak zde založím nové téma. Byť málokdo zde asi používá PHPExcel, tak zde bude mít určitě někdo zkušenost s konverzí .xls do .pdf, protože si myslím, že je to často používaná věc.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: