Autor Zpráva
Josef14
Profil *
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s vývojem webů v týmu. Vím že existuje nějaký GitHub, ale jak to funguje? Dejme tomu, že třeba s kolegy budeme pracovat na jednom projektu, potřebujeme mít všichni aktuální data, když se připojíme všichni přes FTP na hosting tak si budeme vzájemně přepisovat data. Nevím pořádně jak GitHub funguje, ale zřejmě asi tento problém řeší že? jenomže jak ty skripty potom zkusím? musím je z Gitu kopírovat na hosting nebo se to děje automaticky?
Jaká je třeba podpora v IDE? V Netbeans je v menu záložka Team, jak to tam funguje?

Děkuji za vaše rady a zkušenosti.
Alphard
Profil
GitHub není Git, je to jen jeden ze serverů, který poskytuje určité další služby, viz github.com/features.
Podstatou práce s gitem je, že se na FTP prakticky nic nedělá přímo (určitě ne všichni a najednou). Na svém počítači máte lokální kopii projektu, kterou vyvíjíte a vaše změny posíláte na centrální server. Opačným směrem se z toho centrálního serveru stahují modifikace vašich kolegů. Tohle vše zvládá buď Git aplikace samotná, nebo verze integrované do IDE.
Pro praktickou práci s Gitem je tedy dobré vybrat si hosting, který nabízí mj. tento server s přímým deployem (existují i nástroje pro nahrávání změn přes FTP z počítače, nebo jiného serveru, ale je to další mezikrok, který však může mít i určité výhody).
Josef14
Profil *
Děkuji za odpověd, ale pořád tomu ještě dobře nerozumím. Takže každý pracuje na své vlastní kopii projektu a tu potom odesílá na server. Dělá to IDE samo? nebo to musím ručně? A jak je to v opačném směru? Aktualizuje se projekt automaticky? a co se stane, pokud dva pracují na stejném skriptu. Když ho třeba upravím, nahraju na Git a kolega tam za chvíli nahraje svojí verzi, přepíšou se? a to stejné i při stáhnutí projektu ze serveru.
Jaké hostingy podporují práci s Gitem?
Alphard
Profil
Odesílání a aktualizace nejsou automatické (ta aktualizace by ještě mohla, když nenastanou konflikty), ale v IDE je to otázka pár kliků.
V případě kolize vyhraje ten rychlejší, ten nemusí nic řešit. Dejme tomu, že kolega právě editovat část projektu, kterou jste měnil i vy. Ale on měl kratší pauzu na oběd a stihl to nahrát dřív. Vy jste teď dokončil svoje úpravy a chcete je nahrát na server. Ten to ale odmítne, protože nemáte staženou aktuální verzi projektu. Musí tedy nejdříve stáhnout aktualizace vašich kolegů. Automaticky se udělá merge toho, kde to jde, a o konfliktu vás Git informuje. Ponechává vám v souboru obě verze a vy musíte rozhodnout, kterou zachovat, případně celou část nějak přepsat (tak, aby fungovalo obojí). Pak můžete na server nahrát své změny, které přepíší předchozí verzi od kolegy. Ten by si měl co nejdříve stáhnout aktualizace a nevyvíjet starou verzi.
Obecně není vhodné přepisovat si soubory pod rukama, je lepší vhodně si práci rozdělit, pak je to naprosto bezproblémové.
Josef14
Profil *
Fajn, děkuji za rady

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0