Autor Zpráva
Marti_n
Profil
Zdravím,

Potreboval som vyriešiť problém, keď sa mi užívateľ prihlásil na dvoch prehliadačoch na jednom PC, pretože ukladám všetky údaje z DB do Sessions a ďalej ich už nevyťahujem. Problém nastával keď som sa prihlásil do dvoch prehliadačov naraz na jednom PC a zmenil som nejaký údaj. Zmenil sa v DB a aj v Sessions, ale v druhom prehliadači sa mi zmena nevykonala a mohol som tu zmenu znova urobiť aj tam a toto som presne nechcel, tak ma napadlo že keď sa užívatel prihlási v jednom prehliadači a potom v druhom , tak v tom prvom ho odhlási. Toto ma napadlo updatetovať v DB že je užívatel prihláseni, len to nebolo presné, keby užívatel zrušil okno bez odhlásenia tak by sa nič nezmenilo v DB a potom by sa nedalo vôbec prihlásit, lebo v DB by bol akože prihláseni. Dá sa to riešit CRON-nom, ale bolo by to nepresné. Napadlo ma toto a chcel by som vedeť Váš názor. Mám stlpec v DB, ktorý po prihlásení updatnem o +1 a v Sessions uložím tú istú hodnotu. Príklad idem sa prihlásit mám v DB hodnotu 2 , tak ju updatne na 3 a v Sessions uložím tiež 3.. Potom počas refreshu stránky kontrolujem či sa tie čísla zhodujú, keď áno ostane všetko ako je, ked nie, tak odhlási užívatela. Prihlásim sa v prvom prehliadači updatnem číslo v DB na 3 uložím v Sessions číslo 3.. Zároveň sa prihlásim v druhom prehliadači a updatnem stlpec +1 , takže na číslo 4 a uložím v Sessions na číslo 4.. refreshnem stránku v prvom a hodnoty sa nerovnajú 4!=3, tak odhlási...
Alphard
Profil
Marti_n:
a chcel by som vedeť Váš názor
Pěkná hloupost. V dnešní době předpokládám stále více lidí používá paralelně počítače a mobilní zařízení. Já chci být přihlášený najednou z více zařízení a automatické odhlašování akceptují jen z bezpečnostních důvodů.

Mám stlpec v DB, ktorý po prihlásení updatnem o +1 a v Sessions uložím tú istú hodnotu.
Ať už je detekční mechanismus jakýkoliv (jednodušší by byl třeba čas posledního přihlášení/aktualizace dat), nemusíte uživatele odhlašovat, ale můžete updatovat data uložená v session z databáze. Nezhorší to UX a svého cíle dosáhnete, ne?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0