Autor Zpráva
smycma
Profil *
Zdravím
Vzhledem k tomu že předělávám stránky jednoho fotbalového klubu přišlo mi jako dobrý nápad nějak načíst tabulku výsledků v okrese přímo ze stránek ofstrutnov.cz
jenže načtu celou stránku a já bych z té proměnné která obsah té stránky má uložen v sobě potřeboval dostat jen tu část s tabulkou jak na to, jak dostat z řetězce konkrétní část když nevím kde v textu bude začínat ani jak bude dlouhá poněvadž se to pokaždé bude lišit.
Díky za tipy
juriad
Profil
Funkcí strpos můžeš hledat první výskyt "<table class="...">". Obdobně s koncem.
substr ti pak vrátí jen vybraný úsek.

Nebo to lze pomocí regulárních výrazů.
grimword
Profil
        $data = file_get_contents("JEJICH WWW STRANKA");
     
        list($t_junk, $t_good) = split('<table class="...">', $data);
        list($t_good, $t_junk) = split('</table>', $t_good);
        $VYSLEDEK = $t_good;
        
        echo $VYSLEDEK;
smycma
Profil *
tak to funguje ale místo českých znaků se ukazují nějaký blbosti


smycma:
viz www.smycmaweb.cz
juriad
Profil
Meta tagy » Čeština, nastavení kódování
Přidej do <head> své stránky následující:
<meta charset="UTF-8">
smycma
Profil *
:-D tak to taky zabralo ale jen na ty načtený data nadpisy co sem měl v češtině zase blbnou :-D


už je to ok mockrát díky
juriad
Profil
Máš tedy na výběr:
- vyvíjet web v kódování UTF-8 a tedy všechny soubory ukládat v tomto kódování. Musí se to nastavit v editoru, který používáš.
- nebo konvertovat načtená data z UTF-8 do kódování, které jsi doposud používal. Funkce iconv.

Doporučuji první možnost, prakticky nemá smysl dnes používat jiné kódování než UTF-8.
smycma
Profil *
Aha tak to jo jsem zkoušel už tolik blbostí a ono to je jen timhle :-D


jestě jednu hloupou otázku
rád bych aby řádek té tabulky obsahující Radvanice měl jinou barvu pozadí než všechny ostatní. počítám že se to dá udělat nějak přes javascript ale tím já moc nevládnu

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0