Autor Zpráva
Xantippa
Zdravím,
potřebovala bych poradit. V pozadí webových stránek chci mít (kromě mého stávajícího pozadí) ještě náhodně rozmístěné čtverce.
<?php
for($i=1;$i<=300;$i++)
{$a = rand(0,1300);
 $b = rand(0,2500);
 $c = rand(1,5);
 $d = rand(10,50);
echo "<div style=\"
position: absolute;
left: ".$a."px; top: ".$b."px;
border: ".$c."px solid rgba(100,100,100,0.4);
z-index: -1;
height: ".$d."px;
width: ".$d."px;\"></div>";}
?>
Funguje to dobře, jen je jediný problém, že souřadnice left (resp. $a) je teď nastavená na můj monitor, ale ve chvíli, kdy si to pustím na monitoru menším, objevuje se dole "posuvník" (snad mě chápete). Našla jsem si na internetu, že šíře obrazovky lze řešit pomocí javascriptu, ale nevím, jak to propojit s php, chci, aby $a = rand(0, uživatelovo rozlišení). Pokud to lze, prosím váš o kompletní řešení, protože javascriptu vůbec nerozumím. Předem děkuji za pomoc.
asdfghjkl
Profil *
Taky zdravím, chtěl bych se zeptat, proč position 2500x1300, právě JavaScriptem bys mohla získat výšku a šířku dokumentu a z toho čerpat, pokud ovšem to není záměrně a u webu o tom pochybuju. Zároveň je třeba počítat s alternativou pro prohlížení webu bez JavaScriptu...

oprava: position (0-2500)x(0-1300)
Xantippa
Jde o to, že je to v rámci mého projektu do IVT, javascript jsme vůbec nedělali, jen php. Position je zatím udělaná "jen tak", aby mi to jelo, ten javascript bych tam ráda zakomponovala, ale vůbec nevím, jak.
Doplnění: Uvidí to jen náš profesor a mí spolužáci v učebně, takže se netrapte alternativou prohlížení bez Javascriptu.
quatzael
Xantippa:
To by se dalo spíš řešit jednodušeji pomocí CSS. Celý to dej do obalovýho elementu, u kterýho nastavíš 100% šířku a výšku a necháš ten obsah přetýkat ven..
Ale takhle to máš, že se ty čtverce můžou překrývat, ne?
To nevadí?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: