Autor Zpráva
lukas7
Profil
Chci se zeptat zda je možné nějakým scriptem (nejsem programátor) zjistit kolik je povolených php scriptů v jednom okamžiku na webhostingu. Např. Wedos uvádí 5 (Max. počet PHP procesů).

Případně lze to někde vyčíst v php info?

Díky za případné rady.
Davex
Profil
Z konfigurace PHP se to vyčíst nedá, ale jde udělat jednoduchý skript, který bude přes URL volat sám sebe a sčítat počet úspěšných spuštění.
lukas7
Profil
A byl by jsi ochotný takový script tu vložit?:) Já bohužel nejsem programátor tak ho nezvládnu udělat.
Fisir
Profil
Reaguji na lukase7:
Nechceš se místo vyrábění pochybných skriptů zeptat na podpoře hostingu?
lukas7
Profil
No právě já se na to ptal, ale podpora mi odpověděla, že takové informace nemá/neví. Proto bych to rád zjistil :)
rafej
Profil
Podpora neví, jak jsou nastavené jejich vlastní servery? Když se podle počtu PHP procesů někdy odlišují i hostingové programy?
lukas7
Profil
Jedná se o hosting http://www.ovh.cz/webhosting/ a česká technická podpora nemá tyto informace (odpověď: nemáme takto podrobné informace o službě k dispozici. Pouze víme, že tato služba má 2x větší prioritu přidělení zdrojů, nežli služba Pro a ta má zase 2x větší prioritu nežli služba Personal.). Již jsem se pokoušel to z podpory zjistit. Bylo mi zděleno, že bohužel tyto informace nemají.

Poradí tedy prosím někdo ohledně toho scriptu?:)
janbarasek
Profil
lukas7:
Hodně amatérsky by se to dalo řešit i takto:

Na web hodíš tento script:
<?php
echo 'funguje';
sleep(60);
?>

a otevřeš ho v co možná nejvíce záložkách prohlížeče naráz. Až nebude vracet hlášku "funguje", tak jsi vyčerpal procesy a počet otevřených záložek = počet procesů. Jedná se ale o poměrně "hloupé" řešení, které ti na několik okamžiků znepřístupní web. Naštěstí to nežere moc paměti a výkonu, takže to nebude na serveru znát.
jenikkozak
Profil
janbarasek:
To je pro kterou verzi PHP?
janbarasek
Profil
jenikkozak:
To je pro kterou verzi PHP?
Opraveno, jsem zblbnutý z C++, kde používám pause(), v PHP se používá sleep(). Podle dokumentace by to mělo fungovat v PHP4 a PHP5.
Davex
Profil
lukas7:
U OVH to ani moc nejde změřit, protože tam není žádný pevný počet procesů a dynamicky se to mění v závislosti na náročnosti skriptů a vytížení celé webhostingové infrastruktury. Dá se předpokládat, že když je standardně povoleno 30 připojení k databázi, tak to zvládne alespoň 30 běžících PHP skriptů najednou.

janbarasek:
a otevřeš ho v co možná nejvíce záložkách prohlížeče naráz
Tím možná otestuješ jen to, kolik současných spojení je tvůj prohlížeč ochoten navázat s jednou IP adresou. Avšak nápad je to dobrý. Jen by se místo prohlížeče použil pro odpálení třeba program ApacheBench nebo weighttp. Použití je na vlastní riziko, protože OVH to může považovat za útok a mít proti tomu ochranu.
janbarasek
Profil
Davex:
Použití je na vlastní riziko, protože OVH to může považovat za útok a mít proti tomu ochranu.
A co kdyby se místo hlášky hodil include na stejný soubor (něco jako rekurze)? Každý script by vypsal třeba aktuální čas a podle toho by se dalo přibližně odhadnout, kolik slotů je k dispozici.

Je mi jasné, že tu asi vymýšlíme blbosti. Myslím si, že podobnou informaci nelze přesně změřit, ale lze jí jen odhadnout. Můj script sice negarantuje přesné výsledky, nicméně může částečně napovědět.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0