Autor Zpráva
Jirin
Profil
Mám zapnutou zend opcache, nicméně když se koukám do Control panelu, tak tam mám celkem dost procent wasted memory a wasted keys. Může mi někdo vysvětlit co to znamená? Co jsem četl, tak wasted memory je prý něco jako paměť vyhrazená pro Opcache, která není momentálně využívána. Ale moc moudrý z toho nejsem.

Může pomoci, když dám větší opcache.max_accelerated_files? Je tam defaultní 4000, ale je tam dohromady pět šest webů a každý využívá framework, takže má v průměru web tak asi přes 2000 souborů. Limit na paměť je 512Mb což by mělo stačit. Poměr mám tak 20% used a wasted postupně stoupá, není problém i přes 70%. Pak se to vždy nějak restartuje a jede od nuly.
Davex
Profil
Wasted memory je paměť zabraná neaktuálními skripty, které byly později změněné nebo smazané. Čištění proběhne až v okamžiku, kdy se zaplní celá přidělená paměť.
Jirin
Profil
Mel jsem za to, ze kdyz se zmeni, tak se to zmeni i v te cachi. Smazané bych pochopil.

Ok a mám to teyd nějak řešit, nebo to prostě nechat? Koukal jsem, že na StackOverflow právě nekdo psal, že má wasted memory 50% a nekdo mu psal, ze to neni normalni...
Davex
Profil
Pokud se skript změní, tak se nová verze zkompiluje do used memory a stará verze se ocitne ve wasted memory. Vysoké procento wasted memory může znamenat, že se nějaké skripty příliš často mění, a to je pochopitelně špatně. Pokud jsou nějaké skripty založené na časté změně, tak by stálo za zvážení jejich neukládání do cache a použití černé listiny.
Jirin
Profil
Díky za vysvětlení. Jediné, co mě napadá, že se často mění tak snad jedine file system cache. Ale i tak mi to přijde, až nepřirozené mít memory restarty skoro každý den...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0