Autor Zpráva
D3N1S
Profil
Zdravím,

potreboval by som pomôcť, ako vytvoriť blog na php alebo či nepoznáte nejakú stránku, kde by som našiel stručný návod. Skúšal som to, ale nejak mi to nejde :/ . V podstate by som chcel, aby sa te novinky posielaly na stránku index.php .

Predom ďakujem.
Fisir
Profil
Reaguji na D3N1Se:
Co konkrétně ti nejde? A chceš blog (podle nadpisu), nebo novinkovač (podle příspěvku)? Jestli novinkovač, tak to je celkem jednoduché. Stačí vytvořit stránku s formulářem, který bude novinky ukládat do databáze a soubor index.php je z databáze bude vypisovat.
Marschmallow
Profil
D3N1S:
Z Tvého dotazu jsem pochopil, že jsi začátečník, takže použij třeba MNews CMS.
Pokud si troufneš na něco složitějšího, zkus třeba zápis do TXT souboru a pak jeho výpis v index.php :) Níže máš příklad a funkční skript pro výpis:

index.php - výpis obsahu souboru novinky.txt:
$soubor = fopen("soubor.txt", "r");
$text = fread($soubor, 10);
echo($text);
fclose($soubor);
lionel messi
Profil
Marschmallow:
zkus třeba zápis do TXT souboru a pak jeho výpis v index.php
Obdobne to ide aj s použitím databázy (napr. MySQL), máš s db nejaké skúsenosti?
D3N1S
Profil
Marschallow:
A formulár potom mi na to stačí už len urobiť formulár ktorý to odošle?


Myslím že na ňom bude action novinky.txt
David Klouček
Profil
Já bych neradil bastlit, ale doporučil už nějakej hotovej CMS, třeba Wordpress.
D3N1S
Profil
David Klouček:
i
No, ja už bohužiaľ mám tu stránku skoro hotovú a nechcel by som to len tak zahodiť
Bubák
Profil
Případně můžeš hned po zaregistrování blogovat.
www.blogger.com
Jsou totiž různé Různé způsoby, jak mít web, nevím, který ti bude nejvíce vyhovovat.
D3N1S
Profil
Ďakujem za všetky odpovede :). Teraz mám iný problém: dal som si na web MNEWS CSM a okrem mäkčeňou a iných znakov mi to píše nejaké iné znaky...
Marschmallow
Profil
D3N1S:
mi to píše nejaké iné znaky...
A máš stránku s výpisem uloženou v kódování UTF-8 a nastaveno UTF-8 v hlavičce? Mezi tagy <head> a </head> stačí umístit <meta charset="utf-8"> a soubor uložit s kódováním UTF-8
D3N1S
Profil
Ok, dal som to, ale teraz mi v uvítacom texte píše zas tam okrem mäkčeňov nejaké otázniky :D (te novinky mi už píšu normálne)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0