Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Dobrý deň. Potreboval by som scrip, ktorý by som použil na svojich futbalových stránkach. Vizeral by niečo ako keď klikneme na góly zoradil podla stlpca goly, ked na karty zorad podla kariet. Prvotný script už mám, ale nefunguje, asi mu chýbajú nekjaké časti, prosím vás pomôžte mi. Pre príklade som našiel na webe http://www.newyorkrangers.cz/statistiky.php .
No ale ten moj subor je tu:
<?
$order=$_GET[order];
if (!isset($GLOBALS["dbspojeni"])): $GLOBALS["dbspojeni"]=dbcon(); endif;
$r=@mysql_query("SELECT * FROM stats ",$dbspojeni);
if ($order)
{
$r="ORDER BY".$order ;
}
echo "<center><table width=\"420\" border=\"1px black solid\" class=\"z\">";
echo "<tr>";
echo "<td width=\"170\" bgcolor=\"ff8080\" align=\"left\"><b><a href="stats.php?order=hrac">Hráč</a></b></td>";
echo "<td width=\"50\" bgcolor=\"ff8080\" align=\"center\"><b><a href="stats.php?order=golyl">Góly PL</a></b></td>";
echo "<td width=\"50\" bgcolor=\"ff8080\" align=\"center\"><b><a href="stats.php?order=golyp">Góly Ostatné</a></b></td>";
echo "<td width=\"50\" bgcolor=\"ff8080\" align=\"center\"><b><a href="stats.php?order=goly">Góly Celkom</a></b></td>";
echo "<td width=\"50\" bgcolor=\"ff8080\" align=\"center\"><b><a href="stats.php?order=zk">ŽK</a></b></td>";
echo "<td width=\"50\" bgcolor=\"ff8080\" align=\"center\"><b><a href="stats.php?order=ck">ČK</a></b></td>";
echo "</tr>";
while ($vys=mysql_fetch_array($r)) { echo "<tr>";
echo "<td width=\"170\" align=\"left\">".$vys["hrac"]."</td>";
echo "<td width=\"50\" align=\"center\">.$vys["golyl"]."</td>";
echo "<td width=\"50\" align=\"center\">.$vys["golyp"]."</td>";
echo "<td width=\"50\" align=\"center\">.$vys["goly"]."</td>";
echo "<td width=\"50\" align=\"center\">.$vys["zk"]."</td>";
echo "<td width=\"50\" align=\"center\">.$vys["ck"]."</td>";
echo "</tr>";
}
echo "</table></center>";
?>

Ďakujem za vašu ochotu, moc som sa s tym piplal, ale nič.
Hugo
Profil
if (!isset($GLOBALS["dbspojeni"])): $GLOBALS["dbspojeni"]=dbcon(); endif;
$r="SELECT * FROM stats "
if ($order)
{
$r .="ORDER BY ".$order ;
}

$sql = @mysql_query($r);


Ale chce to ošetřit vstupy, jinak ti to někdo hackne.
Anonymní
Profil *
diky moc ,teraz to vizera takto
<?
if (!isset($GLOBALS["dbspojeni"])): $GLOBALS["dbspojeni"]=dbcon(); endif;
$r="SELECT * FROM stats "
if ($order)
{
$r .="ORDER BY ".$order ;
}

$sql = @mysql_query($r);
echo "<center><table width=\"420\" border=\"1px black solid\" class=\"z\">";
echo "<tr>";
echo "<td width=\"170\" bgcolor=\"ff8080\" align=\"left\"><b><a href="stats.php?order=hrac">Hráč</a></b></td>";
echo "<td width=\"50\" bgcolor=\"ff8080\" align=\"center\"><b><a href="stats.php?order=golyl">Góly PL</a></b></td>";
echo "<td width=\"50\" bgcolor=\"ff8080\" align=\"center\"><b><a href="stats.php?order=golyp">Góly Ostatné</a></b></td>";
echo "<td width=\"50\" bgcolor=\"ff8080\" align=\"center\"><b><a href="stats.php?order=goly">Góly Celkom</a></b></td>";
echo "<td width=\"50\" bgcolor=\"ff8080\" align=\"center\"><b><a href="stats.php?order=zk">ŽK</a></b></td>";
echo "<td width=\"50\" bgcolor=\"ff8080\" align=\"center\"><b><a href="stats.php?order=ck">ČK</a></b></td>";
echo "</tr>";
while ($vys=mysql_fetch_array($r)) { echo "<tr>";
echo "<td width=\"170\" align=\"left\">".$vys["hrac"]."</td>";
echo "<td width=\"50\" align=\"center\">.$vys["golyl"]."</td>";
echo "<td width=\"50\" align=\"center\">.$vys["golyp"]."</td>";
echo "<td width=\"50\" align=\"center\">.$vys["goly"]."</td>";
echo "<td width=\"50\" align=\"center\">.$vys["zk"]."</td>";
echo "<td width=\"50\" align=\"center\">.$vys["ck"]."</td>";
echo "</tr>";
}
echo "</table></center>";
?>

ale stale sa mu nepaci 4 riadok
Parse error: parse error, unexpected T_IF in /home/www/manutdsk.com/subdomeny/www/stats.php on line 4
Hugo_jinde
Profil *
Jezisi to nemuzes trochu premyslet. Nestaci jen zkopirovat co jsem ti napsal. Hodil sem tam jen hruby nastin jak to ma fungovat.

Toto by melo jet, ale je potreba udelat KONTROLU VSTUPNICH DAT, jinak na to doplatis.

<?
if (!isset($GLOBALS["dbspojeni"])): $GLOBALS["dbspojeni"]=dbcon(); endif;
$r="SELECT * FROM stats ";
if ($order)
{
$r .="ORDER BY ".$order ;
}

$sql = @mysql_query($r);
echo "<center><table width=\"420\" border=\"1px black solid\" class=\"z\">";
echo "<tr>";
echo "<td width=\"170\" bgcolor=\"ff8080\" align=\"left\"><b><a href="stats.php?order=hrac">Hráč</a></b></td>";
echo "<td width=\"50\" bgcolor=\"ff8080\" align=\"center\"><b><a href="stats.php?order=golyl">Góly PL</a></b></td>";
echo "<td width=\"50\" bgcolor=\"ff8080\" align=\"center\"><b><a href="stats.php?order=golyp">Góly Ostatné</a></b></td>";
echo "<td width=\"50\" bgcolor=\"ff8080\" align=\"center\"><b><a href="stats.php?order=goly">Góly Celkom</a></b></td>";
echo "<td width=\"50\" bgcolor=\"ff8080\" align=\"center\"><b><a href="stats.php?order=zk">ŽK</a></b></td>";
echo "<td width=\"50\" bgcolor=\"ff8080\" align=\"center\"><b><a href="stats.php?order=ck">ČK</a></b></td>";
echo "</tr>";
while ($vys=mysql_fetch_array($sql)) { echo "<tr>";
echo "<td width=\"170\" align=\"left\">".$vys["hrac"]."</td>";
echo "<td width=\"50\" align=\"center\">.$vys["golyl"]."</td>";
echo "<td width=\"50\" align=\"center\">.$vys["golyp"]."</td>";
echo "<td width=\"50\" align=\"center\">.$vys["goly"]."</td>";
echo "<td width=\"50\" align=\"center\">.$vys["zk"]."</td>";
echo "<td width=\"50\" align=\"center\">.$vys["ck"]."</td>";
echo "</tr>";
}
echo "</table></center>";
?>
Anonymní
Profil *
a co je kontrola vstupnich dat, lebo som php zaciatocnik, prosim ako sa to robi, ake prikazy treba pridat,...?
Hugo
Profil
Musíš zkontrolovat jestli to co dostaneš od uživatele (data z formuláře atd.) je skutečně to co chceš. Bohužel se najde dost magorů co nemají nic lepšího na práci než zkoušet hacknout někomu web. Často se používá mysql injection - podívej se třeba na google.

Pokud jsi začátečník, tak doporučuji seriál na linuxsoftu
http://www.linuxsoft.cz/php/
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0