Autor Zpráva
Martin21000
Profil
Zdravím,
potřeboval bych poradit. Potřeboval bych rozjet cizí php kód na svém počítači. Jenomže když chci zobrazit úvodní stránku tak mi to pořád píše tuto větu: Parse error: syntax error, unexpected $end in C:\SERVER\www\*****\*****\function.php on line 2438
Vím, že tato věta znamená, že někde chybí středník, závorka či tak něco. Jenže jak jsem už říkal, kód není můj a hledat v 2438 řádcích, kde je ona chyba, pokud tam vůbec nějaká je (protože na hostingu to jede bez potíží), mi přijde marné. Navíc záhadou je že to odkazuje na řádek, který tam ani vůbec není. Já už vážně nevím co si počít. :-(
Takže jestli někdo zná nějakou stránku, která by dokázala tu chybějící závorku, nebo něco, najít tak vám budu vděčný. :-)
juriad
Profil
Nejspíš máš starší verzi PHP než je hostingu, zkus spíš hledat tímto směrem.
Martin21000
Profil
juriad:
Na to jsem si právě dával pozor a pořídil jsem si novější verzi než je na hostingu.
janbarasek
Profil
Martin21000:
pořídil jsem si novější verzi než je na hostingu.
Což není také vždy vhodné, protože můžeš mít nějakou nestabilní verzi. Nebo můžeš mít nějakou verzi, kde přestaly fungovat staré funkce, které script používá.

Nicméně, chybovka píše, na jakém řádku se vyskytl problém, což neodpovídá řádku, kde problém skutečně je. Často bývá problém o několik řádků dříve.
Tori
Profil
Pokud je to syntaktická chyba, tak ji najde každé schopnější IDE či editor s kontrolou syntaxe (např. Netbeans).
Martin21000
Profil
janbarasek:
A právě proto říkám, že se mi nechce přelouskávat tolik řádků, jen abych hledal neuzavřenou závorku nebo podobnou blbost :/

Tori:
Díky moc, podívám se na to.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0