Autor Zpráva
Uio
Profil *
Zdravím,

chci se zeptat jestli není/nejsou nějaké obecné pravidlo/a, kdy se v kodu používájí () (závorky), a "" (uvozovky), všiml jsem si že někde se u té samé funkce () píšou, a pak zas ne, takže mě to trochu mate, chci si v tom udělat jasno, Díky :)
Joker
Profil
Uio:
není/nejsou nějaké obecné pravidlo/a, kdy se v kodu používájí () (závorky), a "" (uvozovky)
Samozřejmě.
Tak jednak něco o základech syntaxe PHP: Základní kurz 4: Základy syntaxe

Uvozovky (popřípadě apostrofy) se píší kolem řetězců. Když je to řetězec, mělo by to mít kolem sebe uvozovky (nebo apostrofy, případně HEREDOC či NOWDOC syntaxi, ale to teď vynechme). Když to není řetězec, nemělo by to být v uvozovkách.

Závorky se používají jednak ve výrazech k určení toho, co se má vypočítat dřív. To je jako v matematice.
Pak se používají u definice a volání funkce k ohraničení parametrů (resp. argumentů). Viz Základní kurz 13: Funkce
Také se používají u definice podmínky u podmínek a cyklů.

Kromě funkcí jsou v PHP ještě příkazy, což nejsou funkce. Jde například o echo, include, require.
U nich se závorky nepíší, ale funguje to i s nimi (bere se to jako ty „matematické“ závorky). Hodně lidí tam závorky píší, protože neví, že to nejsou funkce.
Uio
Profil *
Joker:

Díky že sis našel chvilku, a tak rychle mi odpověděl, mám v tom už jasněji, ještě omrknu http://pehapko.cz/zakladni-kurz/4-zaklady-syntaxe :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0