Autor Zpráva
Cikisek
Profil *
čauko nevím jak udělat když do textarea zadám nějaký kod s tabováním atak , doufám že víte o čem mluvím , no tak bych chtěl aby se i vypsal s těma mezerama , já ho vypisuji z db ale on se zapisuje pod sebe v řádcích a ty mezery co sem zadával do textarei tam nejsou je to prostě jako by tam nebyly... nějaká funkce na to? :) Děkuji za radu
Str4wberry
K tomu slouží CSS vlastnost white-space s hodnotou pre.
juriad
Cikisek:
HTML funguje tak, že sekvenci bílých znaků (mezery, tabulátory a odřádkování) sloučí do jedné mezery.
Chceš-li tomu zabránit, použij vhodnou vlastnost white-space.

Ale pokud to chceš použít na formátování volných textů (nikoli třeba zdrojových kódů), tak dost lidem znepříjemníš život.
Přestože to na tvé obrazovce může vypadat pěkně, u nich to bude vypadat divně. Jen si pak zkus změnit velikost okna prohlížeče.
Cikisek
Profil *
mám prácičku do školy na webové prezentace, nesmím použít css pouze html a PHP , a učitel to chce tak že vemte si , mám panel obsah v něm je div s ID scripts , uživatel si zadá svuj script do textarei a pak se mu to v tom divu vypíše (to mám) ale ten script se mu vypíše jako uplně narovnanej k okraji toho divu a všecky řádky a né tak jak on si to vložil do text arei... koukejte dám vám příklad

function Load($i) {
      blablabla
}

takhle to tam vloží

a vypíše se mu toto

function Load($i) {
blablabla
}
Alphard
Pro správně zobrazení jen pomocí html by šlo nahradit více mezer/tabulátory za pevné mezery ( ). Požadavek na nepoužití css (tak jak ho tlumočíte) považuji za hloupý, ale beru, že někdy je lepší se nehádat :-)
Cikisek
Profil *
tak sem tam dal to white-space: wrap; ale to mi udělá ty mezery ale zároven mi všecko odřádkuje a to nechci , takže nějaké lepší řešení?
juriad
Cikisek:
Odřádkování je přesně tam, kde bylo v textarei. To jsi přece chtěl ne?
Cikisek
Profil *
neji právě já do ní napsal toto

function funkce($i) {
return $i+5;
}

a vypsal mi toto

function funkce($i) {

return $i+5;

}

Oprava ... takto

neji právě já do ní napsal toto

function funkce($i) { 
      return $i+5; 
}

a vypsal mi toto

function funkce($i) {

return $i+5;

}

chtěl bych nějak udělat to asi jak tu funguje ten tag [pre][/pre] jestli mě chápete

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: