Autor Zpráva
snazimse
Profil
Zdravím,

všechny,učím se učím,ovládám víc teorie než praxe.
Na jaké konkrétní tvorbě v php se naučím komplexně php v OOP?
Předpokládám zkusit vlastní cms nebo ne,ale na to si moc netroufám?

Děkuji
dtx
Profil *
Čau,

tak začni něčím jednoduchým, co se dá pak rozšířit (a udělat z toho například to cms, když se budeš cítit).
Mohlo by to obsahovat:

- frontend
- backend
- registraci uživatele, přiřazení k roli (user, admin?)
- přihlášení uživatele (buď do frontendu, nebo backendu podle jeho role)
- v té administraci např. přidávání článků
- výpis těchto článků ve frontendu (ale jen přihlášeným uživatelům)

Nic neobvyklýho - pokud to myslíš s PHP vážně, stejně se k tomu dřív nebo později dostaneš. A ejhle, máš takový malý redakčák :)
Micruss
Profil
Já si myslím, že nejlepší procvičování php, je že si dáš za cíl naprogramovat to a to... tak se naučíš takových věcí ;), jinak u tebe bych začil třeba s malým CMS... a postupně vylepšoval přidával atd... nemusí to být jak wordpress... ale něco na podobného
Marti_n
Profil
Ja by som ti odporučil programovať vec čo ťa bude hlavne baviť. Pritom sa naučíš viac :)
snazimse
Profil
dtx, souhlas asi Micruss,wordpress,to je bez šance,něco takového propracovaného vytvořit,to tak pro někoho jako je David Grudl. Marti_n: Myslíš,to co mě baví,se naučíš hned,ale to co ne ,tak ti to trvá.
Micruss
Profil
Si zkus udělat osobní web, přidávání článků/mazání, registrace, komentáře k článkům, routování a dalších xxx věcí co můžeš zkusit dělat s osobním webem. Možností máš hodně, takže až bude pršet a ty nebudeš mít co dělat můžeš začít si psát svůj osobní web ve kterým si budeš zároveň procvičovat a učit se novým věcem atd. :)
Joker
Profil
Výhledově (až bude čas) plánuji na Péhápko.cz dát nějaký modelový řešený úkol (nějaké realistické zadání a pak celý postup řešení).

Když tu vymyslíme nějaké zadání, mohl bych ho pak zpracovat.
Micruss
Profil
Joker:
Co třeba udělat jednoduchou návštěvní knihu? :)

Registraci bych tam nedával, pač je ve FAQ
popelka
Profil *
Joker:
mohli by ste dané zadanie realizovať neobjektovo aj objektovo aby bolo vidno rozdiel medzi tým ako sa zadanie spracuje (rád by som vedel ako sa postupuje pri OOP)
Taps
Profil
Asi by se vyplatilo časem na pehapku vytvořit i nějaký tutoriálek k OOP
Marti_n
Profil
snazimse:

Hlavne to nevzdávaj, nečakaj, že sa všetko naučíš hneď. Príde to rokmi. Uvediem ti môj príklad z praxe pred rokom som písal jeden algoritmus
mal cez 700 riadkov a bol neprehľadný. Pred dvoma dňami som ho prepisoval a má 150 riadkov a je prehľadný. A stavím sa, že niekto skúsenejší
na tomto fóre by ho vedel zapísať ešte šetrnejšie a prehľadnejšie.

Joker:

Spravil by som skôr mini sociálnu sieť (registrácia,správy,priatelia) riešenú v OOP a procedurálne. Alebo mini redakčný systém na pridávanie článkov. Toto sú asi také základy pre začiatok, kde sa človek naučí ako to chodí s databázou a pod.
Micruss
Profil
Marti_n:
Já bych spíše volil pouze komentáře, registrace, anketa (rozděleně) ne všechno smíchat dohromady, a OOP mi nepřijde moc dobrý nápad
snazimse
Profil
Joker:
To by bylo super! Začátky jsou těžké,to není jako cssko,základy se člověk naučí za týden.Tady je to o něčem jiném,vědět správně escapovat,ošetřovat vstupy výstupy,atd.To mi fakt nejde,ani na to nějak příliš nemyslím.Zatím to není pro mě přílíš podstatné,když mi pořád unikají některé základní věci. Taps V tom OOP je to určitě přehlednější to už vidím,i jako začátečník.Není to žádná džungle.Je to pecka.Ale to by bylo,ok procedurální vs oop. Aspoň by člověk věděl,ty výhody oop.

Marti_n:Nevzdávám,jdu do toho,ještě před nějakým časem,jsem myslel,že to nedám.A teď už postupuji sice fakt pomalu ale jistě.Nic není hned.
Krakatoa
Profil
Na torrent trackeru.
CZghost
Profil
Krakatoa:
Pointa odpovědi?
snazimse
Profil
CZghost:
Taky jsem to nějak nepochopil.
Micruss
Profil
A jak si to představujete v tom OOP, že použijete MVC nebo to chcete všechno nacpat do jedný třídy? To už mi moc OOP nepřijde. Možná jsem jen nepochopil jak si to představujete
snazimse
Profil
Micruss:
Do jedné třídy,by to byla hloupost.To by postrádalo smysl mít oop.
Krakatoa
Profil
CZghost, snazimse:
Co na tom nechápete? Naprogramuje si vlastní torrent tracker a na programování vlastního torrent trackeru si procvičí php případně i oop v php.
Micruss
Profil
snazimse:
Já sem to psal, že by to nemělo smysl ;-)
CZghost
Profil
Krakatoa:
Jo ták :D Torrent tracker je sice užitečná věcička, ale velmi snadno zneužitelná pro šíření nelegálního obsahu. To už je opravdu lepší si to procvičit na tvorbě malého redakčáku, nebo si může postavit malé diskusní fórum. K torrentům se uchylují ti, co nemají trpělivost se stahováním z Ulož.to ;-)

snazimse:
Podle tutoriálů jsem si postavil jednoduchý generátor hesel, generátor obrázkových textů, měnič velikosti existujícího obrázku na webu. Zkouším dovednosti AJAXu, zatím se mi povedlo generovat formulář na základě zvolené možnosti. Možná bych začal i tímto, postupně to třeba obaloval nějakým systémem, až se třeba dopracuješ na takový malý redakční systém, nebo diskusní fórum. Neboj se experimentovat, když něco nepůjde, zkusit zjistit, kde je chyba. Tady máš vždy dveře otevřené, neboj se zeptat, když ti něco nebude jasné.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0