Autor Zpráva
japlavaren
Profil
mám taký problém, potrebujem nejak pracovať s dokumentom, zapisovať do ňho, ale potrebujem, aby sa to nové zapísalo na začiazok a ostatné sa posunulo nadol. ďakujem, a ešte, ako sa da v fread nastaviť počez prečítateĺných znakov na nekonečno??
ďakujem, j ševčík
Hora Vysoká
Profil *
Na tu první otázku ti odpovím asi né tak jak bys chtěl, ale na podobné věci je opravdu databáze k nezaplacení a není to o moc těžší než se soubory a nemůže dojít k samovolnému smazání obsahu, což se mi u souborů jednou stalo.


Jinak nejlepší seriál o PHP a MySQL je podle mě na http://www.linuxsoft.cz/.
japlavaren
Profil
super, ale o databázi neviem ani ... a fakt to nejde???
centi
Profil
$subor = "subor.txt";
$noveData = "toto chcem pridat na zaciatok";
$fp = fopen($subor,"r+");
fwrite($fp,$noveData);

ako sa da v fread nastaviť počez prečítateĺných znakov na nekonečno??
$data = fread($fp,filesize($subor));

prípadne

$data = file_get_contents($subor);
japlavaren
Profil
centi -> 'r' prepisuje původné, ale ja chcem nové a za tím clé původné,

$data = fread($fp,filesize($subor)); - chápem, ale můžeš filesize() trochu rozviesť, na čo slúži. a ako $subor mám uviesť adresu k súboru?
printf
Profil
Nevím jestli operační systémy podporují přidávání znaků na začátek souboru, připadá mi to jako přidávání cihel do základů domu. Každopádně vždycky se dá načíst soubor do proměnné, tuto proměnnou "přičíst" k textu který se má přidat a celé to pak znovu uložit, čímž se přepíše původní obsah:

$novaData = "toto chcem pridat na zaciatok";
$fp = fopen($soubor,"r+");
$staraData = fread($fp,filesize($soubor));
fwrite($fp,$novaData.$staraData);
fclose($soubor);

existuje několik nebezpečí:
1) než stačíte uložit otevřený soubor, tak jej načte jiný skript a poté co jej uložíte, uloží jej i jiný skript a tak přepíše vaše nová data
2) na disku nebude dost místa pro zápis nového souboru
3) v principu může jít o mnohogigabajtový soubor, který se třeba do proměnné nevejde (ale to asi nehrozí)
ikso
Profil
r+ -> a+ by mohlo pomoct...
japlavaren
Profil
tak to nechám tak, ale existuje v JS nejaká premenná, ktorá zistí, kde je stránka odrollovaná, chcem to uložiť do cookie, a následne po znovunačítaní vytiahnuť a pomocou ja odrolovať. aby nemuseli zakaždým rolovať, stránka sa sama reloadne každých 30s
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0