Autor Zpráva
protom1
Profil
čau lidi,
prosím vás, mám takový menší problém, potrebuju udělat na mých stránkách platbu pres paypal...
fungovalo by to tak, že by člověk, který by nakupoval nějakou plochu, platil za uvedených pixelů. Dejme tomu, že někdo příjde a má reklamu 400x200px bude si chtít koupit místo pro svojí reklamu, tak bude platit přes paypal a ted nasvtává problém, protože bud potrebuju aby lidi prvni udelali formular, kde vyplnili udaje a hlavne kolik má pixelu reklama, jneže kdyz je pak pustim dal, tak muzou v kodu misto tej danej ceny, zmenit na mensi .. a nevím no bojím se toho, a nebo bych nejdriv nechal zaplatit pomoci paypalu, a pak teprve bych jim dal ten formular, ktery by omezoval pixely reklamy podle toho, jak velkou plochu si koupily .. jenze tady nevím, jak se mí vrátí potom pres paypal, za kolik zaplatil. ..
Dík lidi za radu, možná to nějak nepochopíte, spal sem jen 2 hodiny, sem uplně vypleskanej .. :((
jeste jednou dík předem :)
joe
Profil
protom1:
kdyz je pak pustim dal, tak muzou v kodu misto tej danej ceny, zmenit na mensi

Tomu nerozumím, přesně teď si nejsem jistý, ale pokud platím objednávku přes PayPal, tak můžu upravit částku, kterou posílám?
Tak snad víš co objednávají, ne? I kdyby tedy zaplatili méně, jsi schopný jim zobrazit, kolik peněz musí doplatit.
protom1
Profil
no právě, že oni si samy určí za kolik chtějí platit, a teprve potom platí, jenže když já uložím do session, že bude platit třeba 1200 kč, tak on si to v tom butonku může zmenit na 1 korunu, a já budu mít uloženo v session prostě to 1200 ... nebo nevím jestli to blbě chápu já, akorát nevím jak to udělat ..
janbarasek
Profil
protom1:
jenže když já uložím do session, že bude platit třeba 1200 kč, tak on si to v tom butonku může zmenit na 1 korunu
Tak zaprvé, všechno týkající se peněz bys měl ukládat nějak bezpečně a dlouhodobě, aby se k platbě dalo vrátit třeba druhý den.

kdyz je pak pustim dal, tak muzou v kodu misto tej danej ceny, zmenit na mensi
Udělej to tak, že si uživatel nejprve vybere, jakou chce reklamu, nastaví všechny její vlastnosti (napíše texty nebo nahraje obrázky) a ty mu pak na email pošleš fakturu. Až přijdou peníze, tak mu tu reklamu spustíš. Takto docílíš toho, že budeš mít více možností platby (co ocení více lidí) a hlavně - uživatel nemusí platit hned, ale až ve chvíli, když se to jemu bude hodit. Typicky třeba na cizím počítači se mi nebude chtít přihlašovat do internetového bankovnictví a udělám to radši doma.
Mike8748
Profil
protom1:
pokud používáš Paypal API tak není problém podle identifikace platby zpětně zjistit kolik bylo zaplaceno a podle toho se přizpůsobit
protom1
Profil
Mike8748:
a jak se to dá zjistit ? to oni ti poslou normalne zpatky POStem ?
aDAm
Profil
jasně, od toho je jejich api.
Mike8748
Profil
protom1:
přes API se to zjistit dá.
všechno to záleží na tom jakým způsobem ty platby máš realizované, jestli přes API nebo používáš "jen" Pay now/Buy now tlačítko

v prvním případě máš plný přístup k informacím o transakcích

v druhém případě je informace o platbě uložena v kódu, nicméně je tam i kus "šifrovaného" kódu, který když se změní (nebo nebude odpovídat částka k zaplacení) tak by platba neměla projít (nezkoušel jsem, tak nevím), více o ochraně tlačítka na https://developer.paypal.com/docs/classic/paypal-payments-standard/integration-guide/encryptedwebpayments/

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0