Autor Zpráva
Polki
Profil
Ahoj, weby tvořím už 5 let a až nyní jsem se setkal s názvem PHP5. Rád bych věděl, jaký je rozdíl mezi PHP4 a PHP5. PHP5 je prý objektově orientovaný a má vlastní vývojové prostředí. Zajímal by mě Váš názor, jestli je lepší používat nadále PHP4, nebo přejít na PHP5.

Jestli tu nějaký takový příspěvek, tak se omlouvám, ale mám naspěch a nemám čas hledat. Děkuji za odpovědi.
Alphard
Profil
Tohle nemá cenu rozepisovat, i 5.3 je staré... Jednoznačně PHP 5.

K dotazu co je nového dodávám cs.wikipedia.org/wiki/PHP#Data_vyd.C3.A1n.C3.AD_hlavn.C3.ADch_verz.C3.AD. Ta tabulka je sice stručná, ale přehledná.
Joker
Profil
Polki:
weby tvořím už 5 let a až nyní jsem se setkal s názvem PHP5
To brzy. PHP5 bylo vydáno před deseti lety a podpora PHP4 byla ukončena na konci roku 2007, takže už před těmi pěti lety bylo dávno zastaralé.
Co do zastaralosti je dnes PHP4 asi na podobné úrovni jako Windows 98.

Ohledně rozdílů mezi větvemi 4 a 5 viz Migrating from PHP 4 to PHP 5.0.x (anglicky)- jsou tam popsané i změny mezi jednotlivými verzemi PHP5.
Polki
Profil
Super. Přišel jsem na to, že poslední 3 roky dělám s PHP Version 5.4.21. To ovšem nic nemění na tom, že podle toho, co mi bylo řečeno má prý PHP5 své vývojové studio. ( Něco jako když pracujete pomocí Visual Basic ve Windows Form Application.) Prostě chytnete komponentu přetáhnete ji na pracovní plochu a jednoduše tím vytvoříte stránky. Já vše dodnes kódil ručně. Přišlo by mi to jako velké zjednodušení práce.
Joker
Profil
Polki:
To ovšem nic nemění na tom, že podle toho, co mi bylo řečeno má prý PHP5 své vývojové studio.
Vývojářská prostředí (IDE) pro PHP samozřejmě existují, některá jsou v Jaký editor pro PHP (přehled editorů) (první seznam jsou editory, dole jsou IDE).
Polki
Profil
Ok díky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0