Autor Zpráva
Yuff.3
Profil
Ahojte,
ako by som spravil, keď mám jednoduchý chat systém, aby som pri prekročení povolených znakov ďalej nemohol písať??
Ďakujem. :)
janbarasek
Profil
Yuff.3:
Počet znaků zjistíš přes funkci strlen, takže třeba takto:
<?php
if (strlen($text) > 120) {
   // co se stane, když překročíš 120 znaků
} else {
   // uloží zprávu
}
?>

Všeobecně ale počet znaků počítej taky javascriptem a varuj na to uživatele před odesláním formuláře. V případě dlouhé zprávy jí rozděl na víc samostatných nebo nech možnost její editace.
Yuff.3
Profil
janbarasek:
Ďakujem za odpoveď. :) Používam tento Shout box v php fusione najnovšej verzii a tam to chcem použiť. http://phpfusion-skmods.eu/downloads.php?page_id=283 No a to

// co se stane, když překročíš 120 znaků
by malo obsahovať nejaký zákaz - proste nebude sa dať napísať ďalšie písmenko/znak - po prekročení povolených znakov - v tomto prípade čo si napísal 120..?
janbarasek
Profil
Yuff.3:
by malo obsahovať nejaký zákaz - proste nebude sa dať napísať ďalšie písmenko/znak - po prekročení povolených znakov - v tomto prípade čo si napísal 120..?
Můj kód je jednoduchá podmínka, co ověří, jestli je řetězec v proměnné $text delší jak 120 znaků. Pokud ano, tak se stane nějaký kód (třeba vypíšeš chybu), pokud ne, tak se zpráva normálně odešle. Všeobecně je dobré délku zprávy kontrolovat už během psaní v prohlížeči pomocí javascriptu a pak jí ještě jednou zkontrolovat při odesílání na serveru přes PHP (pro jistotu).
Yuff.3
Profil
janbarasek:
Jasné, chápem, tak ako by som tam vložil ten JS?
janbarasek
Profil
Yuff.3:
Jasné, chápem, tak ako by som tam vložil ten JS?
Aha, podle otázky usuzuji, že JS nerozumíš. Doporučuji si o tom něco nastudovat. Nejdřív zkus navrhnout vlastní řešení (napiš ho sem) a když si nebudeš vědět rady, tak ti pomůžeme. Pokud sám řešení nenavrhneš, tak se nemůžeš stát dobrým programátorem. Já osobně nerad píši hotové řešení ale snažím se spíše jen napovědět a nechat to člověka vymyslet samotného.
Yuff.3
Profil
janbarasek:
Nepotrebujem a nechcem sa stať dobrým programátorom :) Ale ďakujem :) Veľmi by som ocenil, keby si spravil výnimku a napísal mi ten kód :) Moc by si mi tým pomohol. Ja to nikdy viac nevyužijem, zbytočne by som zabil niekoľko dní študovaním pre mňa nepotrebnej veci..
janbarasek
Profil
Yuff.3:
Bez JavaScriptu nemá moc smysl weby vůbec začít dělat, je to prostě a jednoduše nutnost, pokud nechceš jen statické stránky. Rád tento problém nechám otevřený, protože sice mám nějakou představu o budoucím kódu, ale nejsem si jistý, zda bych ho mohl zde publikovat jako učebnicový příklad - protože by nebyl ideální.
Yuff.3
Profil
janbarasek:
Tak mi ten neideálny kód pošli na skype alebo hocikde :D Nechcem ideálny, stačí mi funkčný. Pokiaľ splní účel, nevidím dôvod niečo ďalej riešiť.. :)
mimochodec
Profil
Yuff.3:
Práce a zakázky
Jozin
Profil
Zdravím,

nenapíšu hotové řešení, ale html podporuje atribut maxlength, což je první část, kde by měla být ona maximální délka zadaná, pak javascript a jelikož se dá js snadno vypnout tak i poté PHP. Řešení máš napsané prakticky v první odpovědi, jen se stačí podívat, jak se to dělá v js a to ti nezabere několik dní, nýbrž několik minut. Také nepíšu řešení, jen jsem chtěl shrnout, co bylo víše napsáno + dodat to, co bylo opomenuto (atribut v html). V případě, že ani tak nebudeš schopný se hnout z místa, tak, jak psal mimochodec, použíj sekci Práce a zakázky,

Jozin.
pcmanik
Profil
Yuff.3:
Nepoužívaj strlen, ale mb_strlen. Strlen nesprávne počíta viacbajtové znaky.
Yuff.3
Profil
Všetkým ďakujem :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0