Autor Zpráva
Richard
Profil *
Ahoj chlapi, tato funkce, mi neodesílá zprávy na určený mail. Nevíte co je špatně?

$to = neco@seznam.cz;
$subject = "password was changed "; 
$text = "This is your new temporary password";

mail($to, $subject, $text );
mimochodec
Profil
Richard:
$to = "neco@seznam.cz";
Richard
Profil *
No, jasně, máš pravdu, špatně jsem to napsal.
V kodu předávám

$to = $mail;

a přesto to nejede.
Alphard
Profil
Vypadá to správně, nějaké chybové hlášky? Pokud jsou zakázané, tak povolit, nebo najít v logu. Testujete to někde na serveru, kde je nastaveno mailový server?
Richard
Profil *
Žádné chybové hlášky. Nic jsem nezakazoval. Nevím zda je tam mail server, je to nějaký web hosting, kde mám své php soubory.
webzdarma.cz

Bez mail serveru, to proste nepojede? Možná, že to je tím.
aDAm
Profil
jo pojede ale záleží jak je ten server nastavený, taky může mít blok na posílání či jeho adresa (IP) je na blacklistu a seznam tvůj mail zahodí jako spam.
Richard
Profil *
Posilal jsem to i z mého localhostu na pc a taky nic. Tak už vážně nevím.
MartinP
Profil *
Před odesláním si vypiš proměnou $email, jestli má správnou hodnotu.
lionel messi
Profil
MartinP:
Před odesláním si vypiš proměnou $email, jestli má správnou hodnotu.
Nikde žiadnu premennú $email nevidím.
Richard
Profil *
Vypsal jsem proměnou přímo du funkce mail a pořád nic. Napadá vás ještě něco?

$to = "jahn.richard@seznam.cz";
$subject = "password was changed "; 
$text = "This is your new temporary password";
mail($to, $subject, $text );
mimochodec
Profil
Podle http://cz1.php.net/manual/en/function.mail.php bych doplnil něco do headeru.
Jinak ale myslím, že dřív nebo později dojdeš k tomu, že budeš mít problémy s diakritikou v subj nebo třeba komplikace s přidáváním příloh, pak začneš hledat něco propracovanějšího a skončíš u https://github.com/PHPMailer/PHPMailer.
lionel messi
Profil
Richard:
Čo vráti var_dump(mail($to, $subject, $text));? True alebo false?
Fisir
Profil
Reaguji na lionela messiho:
Technická poznámka: funkce mail() umí vyhodit chybu i když vrátí true (stejně tak návratová hodnota neindikuje zda SMTP server zprávu skutečně odeslal).
Richard
Profil *
var_dump(mail($to, $subject, $text));

Vrátí true.
lionel messi
Profil
Richard:
Nevím zda je tam mail server, je to nějaký web hosting, kde mám své php soubory.
webzdarma.cz
Ešte si dovolím podotknúť, že webzdarma.cz má povolených len 10 mailov z jedného účtu za hodinu, viď: www.webzdarma.cz/pp.html?2#2 a PHP 4.3.4.
Richard
Profil *
Zatím nepřišel ani jeden mail, natož 10. Zkoušel jsem to i ze svého localhostu, taky žádný výsledek. Můžete to někdo testnout, zda je chyba jen u mě? Nebo zda vůbec ta funkce funguje?
aDAm
Profil
tak zkus již výše zmíněnou knihovnu phpmailer a posílej to rovnou pomocí SMTP serveru, ušetříš si spousty času a nervů. Posílání mailů klasky přes mail funkci bez správných hlaviček je imho blbost.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0