Autor Zpráva
Bita
Profil *
Zdravím Vás, prosím vás potřeboval bych radu, mám kód:

 <form method='POST' action=''><textarea name='rychlaodpoved' cols='90%' style='resize: none;'></textarea>;
                         <a href='?odpovedetzpet=true & odesilatel=$odesilatel1  & puvodni=$puvodni '>Odpovědět</a> </form>;
a potřeboval bych nějak dostat do toho odkazu parametr třeba odpoved= $_POST['rychlaodpoved']; takže výsledný odkaz bych chtěl nějak takhle aby mi vracel hodnotu té textarey do getu

<a href='?odpovedetzpet=true & odesilatel=$odesilatel1 & puvodni=$puvodni & odpoved= $_POST['rychlaodpoved']; '>Odpovědět</a>

Předem díky moc za rady !

Moderátor Chamurappi: Proč píšeš na českém fóru titulek anglicky? Přeloženo.
Tomáš123
Profil
Bita:
takže výsledný odkaz bych chtěl nějak takhle aby mi vracel hodnotu té textarey do getu
Miešať dve metódy nie je dobrý nápad. Metóda $_POST sa do URL spravidla nevypisuje. Použite radšej metódu $_GET.

<a href='?odpovedetzpet=true & odesilatel=$odesilatel1 & puvodni=$puvodni & odpoved= $_POST['rychlaodpoved']; '>Odpovědět</a>
Prečo tam chcete mať odkaz? Čo tak použiť vhodný input spolu s odoslaním? Ak by ste odosielali metódou $_GET, hneď po odoslaní by sa údaje preniesli do adresy. Smiem sa opýtať aká je hlbšia myšlienka tohoto plánu (nie je mi celkom jasné, prečo to tak komplikovať)? Sem-tam je v URL nadbytočná medzera
Tori
Profil
Můžete formulář normálně odeslat metodou POST a do atributu action přidat všechny URL parametry, které chcete (odpovedzpet, odesilatel...). Na serveru načtete parametry z URL, přidáte k nim hodnotu z POST[odpoved] a přesměrujete na sestavenou URL.
Bita
Profil *
chci to zvlášť protože mám ten odkaz ve while... a do getu se mi ke každému příspěvku přidávají příslušné hodnoty co potřebuju a pokud to neudělam odkazem přes get tak mi to ty parametry nepředá... proto chci textareu zvlášť....jen nechápu proč mi nejde hodnota do postu z toho formu :-(
Tori
Profil
A tohle jste zkoušel?

echo "<form method='POST' action='?odpovedetzpet=true&odesilatel=$odesilatel1&puvodni=$puvodni'><textarea name='rychlaodpoved' cols='90%' style='resize: none;'></textarea>
<input type='submit' value='Odpovědět'></form>";
Při zpracování dostanete text z textarea v POST a odesilatele + další paremetry v GET.

Anebo můžete použít skryté pole ve formuláři a posílat textareu i parametry jednou cestou.
Jan Tvrdík
Profil
Tori:
Ještě by to chtělo urlencode + htmlspecialchars pro ty parametry. A pro dobrý pocit radši místo & použít &amp;
Tori
Profil
Nebo http_build_query

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0