Autor Zpráva
jefitto44
Profil
Jediný rozdiel je v tom, že include once includuje ten istý súbor iba raz, to viem. To znamená, že sa iba raz načíta do operačnej pamäte, alebo ho iba raz zobrazím na stránke? Ak mám povedzme dvakrát includovaný súbor daco.php na jednej stránke, jeden je v headeri a druhý vo footeri, načíta mi daco.php iba v headeri, alebo načíta obidva, ale nebude ich čítať dvakrát, ale len raz? Je to šalamúnsky napísané, ale hádam viete, čo sa chcem opýtať :) Ďakujem
Joker
Profil
jefitto44:
Je to šalamúnsky napísané, ale hádam viete, čo sa chcem opýtať
Spíš je to napsané divně.
PHP include nemá žádné dělení na „načtení“ a „zobrazení“. Prostě se provede kód z daného souboru. A v případě include_once se provede jen při prvním volání.


k mám povedzme dvakrát includovaný súbor daco.php na jednej stránke, jeden je v headeri a druhý vo footeri
…tak se ten druhý include_once neprovede, v tom je smysl toho příkazu.
Ale pro soubory, které obsahují jen nějaký výstup do stránky, nedává moc smysl to používat.
jefitto44
Profil
JJ, ja to potrebujem vedieť z teoretickeho hľadiska, nie z praktickeho tentokrat :) Diky
Joker
Profil
jefitto44:
ja to potrebujem vedieť z teoretickeho hľadiska
Proč?
Kde se píše něco o tom, že by příkaz include/require měl dvě oddělené fáze, načtení a vykonání kódu?
aDAm
Profil
Dokumentace PHP mlčí?
Jak názve funkce napovídá, include_once se provede prostě jen jednou. Je to proto aby se zábránilo třeba dvojí deklarací tříd, funkcí atd.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0