Autor Zpráva
Phar
Profil *
Ahoj, vypisuju na webu seznam článků. Vždy je nadpis a část textu (150 znaků). Text článku generuje v administraci WYSIWYG a je teda v html formátu. Mám však problém s tím, že se občas stane že při výpisu se text ořízne právě v nějakém html tagu, takže se zobrazí escape sekvence, v horším případě se text ořízne třeba uprostřed odkazu a zbytek stránky je tak odkazem. Nevíte jak něčemu takovému zabránit? aby se zobrazoval pouze čistý text? Jedna možnost je, ukládat zvlášt čistý perex článku a ten potom ve výpisech zobrazovat. Nebyla by jednodušší možnost? Web běží na Nette
Děkuji
lionel messi
Profil
Phar:
Pozri Nejčastější potíže s PHP (FAQ) » Zkrácení článku pro výpis perexu (spomína sa tam aj skrátenie s HTML značkami), v závere je zmienené aj Nette.
juriad
Profil
Nejčastější potíže s PHP (FAQ) » Zkrácení článku pro výpis perexu
Phar
Profil *
Děkuji. Použil jsem příkaz truncate v Latte a funguje to, nezobrazují se už escape znaky. problém ale je, že mi na stránce zůstal ten otevírací tag <a>.
Alphard
Profil
truncate v Latte bohužel neřeší zkracování html, bere vstup jen textově. Pokud je možné html tagy z perexu úplně odstranit, kombinoval bych to s filtrem striptags. Jestli musí být zachovány, nezbývá než inspirovat se Zkrácení textu s XHTML značkami a použít chytřejší funkci, která na konci uzavře všechny otevřené tagy.
Phar
Profil *
Díky už to funguje.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0