Autor Zpráva
xROAL
Profil
Je bežné definovať class, ktorá len dedí atribúty a metódy, ale nedefinuje žiadne vlastné?

O čo mi ide:
Dajme tomu, že mám aplikáciu, ktorá mi vypíše súbory a zložky na disku.
Mám triedu ItemList, ktorá predstavuje kontajner na uloženie a prácu so zoznamom súborov.
Potom mám triedu Item, ktorá má predstavovať samotný súbor/zložku.
Pre lepšiu prehľadnosť by som si definoval ešte ItemDirectory pre zložky a ItemFile pre súbory, ktoré budú dediť od Item. Atribúty a metódy, ktoré potrebujem pri zložkách aj pri súboroch sú zhodné, takže tieto dve triedy nemusia definovať žiadne vlastné. Potrebujem medzi nimi len pohodlne rozlišovať a zabrániť ich pomiešaniu.

Takýto spôsob by mi do budúcna uľahčil prácu, ak by som sa napríklad rozhodol, že pri zložkám chcem niečo navyše, čo pri súboroch netreba, ale, je takýto postup vhodný, alebo by ste to riešili inak?
Jan Tvrdík
Profil
Pokud bude třída Item abstraktní, tak mi to přijde jako bezproblémové řešení. Akorát mi přijde divné, že se ti (zatím) ty atributy a metody pro soubory a složky nijak neliší.
xROAL
Profil
Jan Tvrdík:
Pokud bude třída Item abstraktní, tak mi to přijde jako bezproblémové řešení.
Na existenciu slovíčka abstract som úplne aj zabudol. Ďakujem, toto bude to, čo som hľadal.

Akorát mi přijde divné, že se ti (zatím) ty atributy a metody pro soubory a složky nijak neliší.
Zatiaľ toho nepotrebujem toľko aby tam boli rozdiely, ale ako som spomínal, do budúcnosti to možno potrebné bude.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0