Autor Zpráva
Sobky
Profil
Dobrý deň,
nevedel som do akej sekcie to dať, ale potreboval by som sa niečo opýtať. Na pár stránkach som videl že používajú Nette Framework. Prosím vás čo to je? Je to dôležité na programovanie? V čom programujete vy?Stačí programovať len napr. PSPade?

Ďakujem za odpoveď


Moderátor Joker: Titulek „Pár dôležitých otázok na ktoré neviem odpoveď“ nevystihoval podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
lionel messi
Profil
Sobky:
Na pár stránkach som videl že používajú Nette Framework. Prosím vás čo to je?
cs.wikipedia.org/wiki/Framework — pár všeobecných info.

Je to dôležité na programovanie?
Áno i nie. Ak to myslíš s programovaním vážne, budeš/chceš pracovať v tíme a pod., znalosť frameworku môže byť dôležitá, dá sa povedať, že dobré ovládanie FW zvyšuje uplatnenie. Avšak, pokiaľ s PHP iba začínaš, programuješ ako amatér… nemusíš s niečím podobným vôbec začínať (ale môžeš). FW napríklad uľahčuje ošetrenie — klasicky v čistom PHP ho musíš urobiť vždy echo htmlspecialchars($string);. V Nette stačí iný spôsob zápisu (je kratší, nechce sa mi presne dohľadávať, aký, FW nepoužívam) a máš to automatické. Predpokladom pre používanie FW je dobrá znalosť OOP.

Konkrétne Nette je zrejme najlepší český framework (aspoň podľa ohlasov) od skúseného Davida Grudla.

V čom programujete vy?Stačí programovať len napr. PSPade?
Používam NetBeans — tzv. IDE. Pozri sem: Jaký editor pro PHP (přehled editorů)

PSPad je „obyčajný“ (hoci vôbec nie zlý) editor, kvalitné IDE dokáže urýchliť kódovanie, automaticky upozorní na syntaktické chyby, atď. a odporúčal by som ho každému programátorovi.



nevedel som do akej sekcie to dať
Nabudúce kľudne PHP. :-)
Sobky
Profil
Ďakujem za odpoveď, dosť mi to pomohlo. Už som stiahol NetBeans... a keďže som len začiatočník tak sa zatial nejdem zaťažovať FW.
Kubo2
Profil
Sobky:
V čom programujete vy?Stačí programovať len napr. PSPade?

Používam Sublime Text 2 s niekoľkými pluginmi podľa vlastného výberu (mimo iného Sublime Code Intell a natívny build). Pre moje projekty mi to bohate stačí a musím povedať — Sublime Text je perfektný editor.

Druhá vec však je IDE, o ktorom písal lionel messi — vychádza to zo skratky Integrated Development Environment, čo je integrované vývojové prostredie - zahŕňa rôzne užitočné funkcionality popísané v [#2], uľahčujúce vývoj kódu v reálnom čase. Jediné, čo mi z IDE v ST chýba, je asi real-time kontrolovanie syntaktických chýb apod.
Fisir
Profil
Reaguji na Kuba2:
Jediné, čo mi z IDE v ST chýba, je asi real-time kontrolovanie syntaktických chýb
Na to je plugin SublimeLinter.
Kubo2
Profil
Fisir:
Jasné. Vďaka :-)
IdemeNaHavaj
Profil
Fisir:
ako sa používa ten linter? mám sublime text 3
na ich stránke je to tak blbo napísané že tomu nepochopím http://www.sublimelinter.com/en/latest/usage.html#startup-actions
Kubo2
Profil
IdemeNaHavaj:
Skús použiť Package Control (návod na inštaláciu).
IdemeNaHavaj
Profil
Kubo2:
Nainštalované to mám, aj package aj linter, len ten linter neviem použiť. Na youtube dal ctrl+shift+p a našial tam "Lint current file" , no ja tam také niečo nemám
Fisir
Profil
Reaguji na IdemeNaHavaje:
Ve verzi pro Sublime Text 3 je SublimeLinter jen takový framework pro samotné lintery. Najdi si nějaký v oficiálním repozitáři, pozorně si přečti README, najdeš tam vyžadované závislosti. Po jejich nainstalování si přes Package Control nainstaluj ten linter (pozor, aby to byl ten samý, třeba PHP jich má víc).
IdemeNaHavaj
Profil
Fisir:
Ja som sa pomylil, ja mam sublime text 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0