Autor Zpráva
werken
Profil *
Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, co přesně má být bezprostředně v elementu Body v rámci SOAP requestu. Předpokládal bych, že tam má být element definující název operace, kterou chci vyvolat. A také bych předpokládal, že uvnitř tohoto elementu bude struktura odpovídající vstupnímu parametru této operace.

Pokud si ale vezmu http://adisrws.mfcr.cz/adistc/axis2/services/rozhraniCRPDPH.rozhraniCRPDPHSOAP a nechám SoapUI vygenerovat požadavek pro operaci getStatusNespolehlivyPlatce, tak jeho obsah bude:

<soapenv:Envelope xmlns:soapenv="http://schemas.xmlsoap.org/soap/envelope/" xmlns:roz="http://adis.mfcr.cz/rozhraniCRPDPH/">
<soapenv:Header/>
<soapenv:Body>
<roz:StatusNespolehlivyPlatceRequest>
<roz:dic>00247618</roz:dic>
</roz:StatusNespolehlivyPlatceRequest>
</soapenv:Body>
</soapenv:Envelope>

V elementu <soapenv:Body> tedy není bezprostředně operace getStatusNespolehlivyPlatce, ale název elementu odpovídajího vstupnímu parametru operace getStatusNespolehlivyPlatce. Jak SOAP server zjistí, že mně jde o operaci getStatusNespolehlivyPlatce?

A) Používá k tomu HTTP hlavičku SOAPAction: "http://adis.mfcr.cz/rozhraniCRPDPH/getStatusNespolehlivyPlatce"?
B) Nebo to nějak plyne přímo ze struktury toho WSDL?

Jak by tělo SOAP requestu podle W3C standardu mělo vypadat, pokud bych se rozhodl, že hlavičku SOAPAction (z pohledu poskytovatele SOAP serveru) nechci používat?
Je pravda, že použití hlavičky SOAPAction není obligatorní z pohledu poskytovatele SOAP služby a že jde pouze o informaci, která případných firewallům zjednodušuje práci, aby nemuseli informaci o požadované operaci parsovat z XML těla požadavku?

Předem děkuji za reakce.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: