Autor Zpráva
tomka123
Profil
Ahoj, mám jeden problém. Potřebuji pomocí php zpracovat soubor v csv, který obsahuje téměř 10000 řádků (záznamů). Server (hosting) to samozřejmě nezvládne v časovém intervalu pro spuštění skriptu zpracovat. Proto to potřebuji rozfázovat a nevím jak zajistit, aby uměl skript začít načítat v souboru třeba až od 5000 řádky. Nevíte jak na to?
<?
$zdroj="feed.csv";
if (($soubor_adresy = fopen($zdroj, "r")) !== FALSE) {
    while (($data = fgetcsv($soubor_adresy, 1000, ",")) !== FALSE) {
     // zpracování dat
    }
}
?>
Joker
Profil
tomka123:
Prostě ty řádky přeskáčete, tj. neuděláte pro ně zpracování.
Vladimir
Profil
Zdravím, zrejme toto neni přímo do tohoto vlákna...

chtel bych se zeptat na možnost php formuláře s csv. Mám formulář php na webu, odpovědi se mi odesílají na email ale chtěl bych zároveň (pokud je to možné) aby informace v emailu byly i v příponě csv (abych nemusel ručně vše přepisovat). Jde to?
Alphard
Profil
Vladimir [#3]:
Zdravím, zrejme toto neni přímo do tohoto vlákna...
Tak proč nezaložíte nové vlákno? Jestli máte další dotazy, raději ho založte a zkopírujte tam dotaz, svoji odpověď přesunu.

K zápisu csv lze použít fputcsv(). Z dotazu moc nechápu, jestli se má ten csv soubor ukládat na serveru (to je relativně jednoduché, viz fputcsv()), nebo vždy vytvořit nový soubor a ten poslat jako přílohu. Posílání emailů s přílohou je již větší problém a je vhodné použít nějakou knihovnu, např. PHP Mailer, nebo Nette mail.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0