Autor Zpráva
Ameopro
Profil
Ahojte nevíte jak mám udělat aby my fungovalo

<?php if (1*2=2);?>
<div class="">OK</div>
<?php endif;?>

potřebuju abych to nemusel dávat cele do echa ale aby to bylo v html jen aby to bylo pod podmínkou kterou znazornuji děkuji
lionel messi
Profil
<?php if (1*2 == 2): ?>
<div class="">OK</div>
<?php endif; ?>

Jedno = je operátor priradenia, nie porovnania, čo hľadáš (medzi nami, podmienka, kt. si uviedol, nemá zrovna extra veľký význam, lebo je vždy platná). Miesto bodkočiarky má byť dvojbodka, bodkočiarka podmienku predčasne ukončí (zjednodušene povedané, v skutočnosti ide o situáciu, kedy je podmienka tvorená jediným, to jest prázdnym príkazom, preto za definíciu podmienky bodkočiarka nikdy nepatrí). Alternatívna syntax:
<?php
if (1*2 == 2)
{
?>
<div class="">OK</div>
<?php
 } 
 ?>
Marschmallow
Profil
Ameopro:
ale aby to bylo v html jen
To nelze. PHP se musí zpracovat. Takže soubor musí mít příponu .php. Ne .html, nebo .htm.
anonymníí
Profil *
Marschmallow:
Takže soubor musí mít příponu .php
Teoreticky nemusí, podle nastavení serveru.
Marschmallow
Profil
anonymníí:
Teoreticky nemusí, podle nastavení serveru.
Pouč mě.

Kdybych vložil tenhle kód do souboru skript.html: <?php echo 'Hello World!'; ?>, tak se mi vypíše celý obsah: <?php echo 'Hello World!'; ?>.
Něco jiného je, pokud bych do souboru skript.html vložil: <iframe src="halo.php"></iframe> a do souboru halo.php: <?php echo 'Hello World!'; ?>, tak by se mi v souboru skript.html vypsalo vše správně, tedy Hello World!. Skript se proto musí zpracovat a to HTML neumí. (Píšu to pro Ameopra, ne pro tebe)
lionel messi
Profil
Marschmallow:
Spracovanie PHP kódu možno zapnúť na serveri trebárs aj pre .jpg súbory. :-) (idem hľadať konkrétnu direktívu)
anonymníí
Profil *
Marschmallow:
Pouč mě.
Není to předmětem tohoto tématu, tak hledej. Jestli tě zajímá více, založ si vlastní vlákno.

Pro Ameoproa bude lepší skutečně přepsat příponu na .php, pokud ji nemá, nastavení serveru zde řešit nebudeme.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0