Autor Zpráva
Vex
Profil *
Zdravím, mám napsaný skript, který po stisknutí odkazu předá PHP skriptu pomocí POSTu informaci o tom, kterou stránku má includovat. Problém je, že se mi includování nedaří, přestože třeba pomocí echo() není problém obsah POSTu poslaný skrze AJAX vypsat.

Při psaní jquery skriptu jsem vycházel z tohoto : tutorialzine.com/2009/09/simple-ajax-website-jquery/
Při AJAXovém volání volám soubor app/index.php, jeho zdroj je :

<?php
include('app/pages/index.php');
if(isset($_POST['page'])) {
    $page = str_replace('#','',$_POST['page']);
    $include = $_SERVER['DOCUMENT_ROOT'].'/zeus/app/pages/'.$page.'.php';
    echo("Proč neicluduju $include?");
    //include($_SERVER['DOCUMENT_ROOT'].'/zeus/app/pages/'.$page.'.php');
}

include() jsem musel zakomentovat, jinak jquery skript prostě zamrzl - nedělo se vůbec nic. Přitom echo() vypíše přesnou cestu k souboru, práva jsem zkusil nastavit na 777 a stále nic.

Díky za každou radu, jak to opravit
Taps
Vex:
zkus to takto
<?php
include('app/pages/index.php');
if(isset($_POST['page'])) {
    $page = str_replace('#','',$_POST['page']);
     include('/zeus/app/pages/'.$page.'.php');
}
Vex
Profil *
Skript sice nezamrzne při průběhu, ale stejně k includování nedojde. Nejhorší je, že i přes zapnuté logování u PHP se nezobrazí žádná chyba a já nevím, čeho se chytnout
Taps
Vex:
a js konzole nic nevypisuje ?
v includovaném souboru voláš echo ?
Vex
Profil *
Přemýšlel jsem nad tím a nakonec jsem přišel na problém i řešení - nenapadlo mě, že soubor, který si vyžádám AJAXem, není includovaný do souboru samotné aplikace, takže objekt šablonovacího systému podle AJAXem získané stránky chyběl, navíc nastavení zobrazování chyb bylo řešené právě v indexu, který byl od AJAXem volaného skriptu oddělený, proto PHP nevypisovalo chyby. Vyřešil jsem to úplným oddělením skriptu s funkcí pro includování a includováním třídy šablonovacího systému znovu. Díky za pomoc při řešení problému :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: