Autor Zpráva
Vilak
Profil
dobrý den, chtěl jsem se na něco optat...
jelikžo s php teprve začínám, tak si zkouším nějaké věci s formulářema....
Udělal jsem si tabulku, kde když někdo vyplní formulář, tak se to odešle (ovšem i s podmínkami, aby se něco shodovalo, že něco musí byt vyplněné apod.). a nevím, jak mám udělat, že kdybych tam dal další kolonku "administrátorské heslo" tak aby se mi v té tabulce ukázala u každého odeslaného příspěvku další buňka, kde bych měl Ip adresy, odkud to bylo poslané.... a nevím, jak to sepsat tak, aby když člověk nezadá admin heslo, tak aby viděl to, co odeslal, ale neviděl tu IP a když zadá heslo, tak aby viděl aj to, co odeslal + IP (a to jak svého příspěvku, tak IP všech ostatních... příspěvky se řadí pod sebe do tabulky)
Nechcu sem dat zrovna svůj problém, a že byste mi ukázali dke je jaká chyba, jen vás žádám, ejslti byste mi nemohli sem poslat odkaz a nebo napsat nějaký jednoduchý kód, kde by ot bylo ukázané, jak se to dělá... chci si to zkusit "udělat sám"

velice jednoduše:
jak mám udělat, aby když někdo zadá admin heslo, tak aby viděl něco, co ostatní nevidí?
Alphard
Profil
Vilak:
jak mám udělat, aby když někdo zadá admin heslo, tak aby viděl něco, co ostatní nevidí?
K tomu slouží podmínky. Někam na začátek si dáte vyhodnocení, jestli je heslo správné
$isAdmin = $_POST['password'] === 'nejake heslo'; // v praxi by bylo třeba hashovat a lepší by bylo ukládat do konfigurace, db, ..., ale to až jindy

A pak na potřebné místě se jen ověří, jestli je uživatel admin a podmíní se tím nějaká činnost.
if ($isAdmin)
{
  echo $line['password'];
}
bestik_63
Profil
Nechci provokovat, ale myslím že by bylo lepší udělat administrátorské prostředí na samostatné stránce. Jednoduše si na začátku zkontroluješ jestli je dotyčný přihlášený. Jinak budeš mít stránku plnou podmínek co zobrazit a co ne.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0