Autor Zpráva
SkyVessel
Profil
Zdravím,
nevím, jak to správně pojmenovat do záhlaví :).

Jde mi o to, že jeden web potřebuji upravit za plného chodu. A chci aby mi to vyhodilo hlášku nepř "Omlouváme se, ale na webu se pracuje, zkuste za chvíli znovu načíst stránku"... jen ve chvíli, kdy to hodí nějakou závažnější chybu znemožňující vykreslení webu... Nebo prostě jen, když to vyhodí chybu. Ale aby to jinak tu hlášku nevypisovalo. Je na to nějaká syntaxe, nebo to chce vlastní skript?
Tomáš123
Profil
SkyVessel:
nebo to chce vlastní skript?
To skôr. V najjednoduchšej variante by šlo o podmienené zobrazenie. Napríklad:
<?php
  $ok = include "klucovy_subor.php";
  if (!$ok) {
    echo "<p>Omlouváme se, ale na webu se pracuje, zkuste za chvíli znovu načíst stránku.</p>";
  }
?>
SkyVessel
Profil
Tomáš123:
To skôr. V najjednoduchšej variante by šlo o podmienené zobrazenie. Napríklad:
No jo, ale já nevím, kde a co mi vyhodí chybu, takže to bych v podstatě musel takto ošetřovat každou část, kterou edituji, nebo které se to dotkne, že?
Spíš jsem myslel, jestli nejde pomocí nějaké eror_reporting nebo tak něco nastavit vlastní chybovou hlášku, místo třeba výpisu té dané chyby... :)
Alphard
Profil
Nejlepší je používat výjimky, pak si je můžete odchytat, jak chcete.
Nicméně, jak dlouho bude ta úprava trvat? I kdybych potřeboval něco změnit v databázi a potřeboval bych na to třeba čtvrt hodiny, tak si vyberu čas s nejmenší návštěvností, web na chvíli prostě vypnu a provedu to. Běžně nasazení nové verze stíhám do minuty.
SkyVessel
Profil
Alphard:
No asi to nechám tak... Ono to není běžné nasazení nové verze, ale vymýšlení za chodu :D. Já vím, zní to blbě. Spíš mě jen zajímala ta možná existence :)

Díky

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0