Autor Zpráva
fodsqa
Profil
Dobrý deň mam takíto problem na email mi z form chodia takéto odpoveďe "ÄŤauko mám sa fajn a ćo ty?" je to ukáźkovy text a ja neviem ak spraviť aby mi ta diakritika išia , poradíte mi? Na stránke používam UTF-8 posielam aj PHP Kód.
<?php 
$email_to = "admin@fodsqa.eu";

    
$email = $_POST['email'];
$email_subject = $_POST['predmet'];
$email_message = $_POST['text'];

 $extra .= "MIME-Version: 1.0";
           $extra .= "Content-type: text/plain; charset=utf-8";
           $extra .= "Content-Transfer-Encoding: quoted-printable";   
 

@mail($email_to , $email_subject, $email_message, $extra);

header("Location: contact.html");  
 
?>
A ešte keby ste mi poradili ako medzi pred $email_message dam napríklad text že "Text emailu" ďakuejm , som z toho zúfali už , skúšal som akde čo a nič nejde , a to tu sedím an tím asi od 11 rána :D :/
lionel messi
Profil
fodsqa:
Podľa ukážky ide o jednobajtové kódovanie (t. j. windows-1250 alebo iso) zobrazené omylom ako dvojbajtové (utf-8), preto ten maglajs s diakritikou. Skús vyhodiť charset=utf-8, čiže nechaj r. 10 iba:
 $extra .= "Content-type: text/plain;";

A ešte keby ste mi poradili ako medzi pred $email_message dam napríklad text že "Text emailu"
Napríklad takto:
$email_message = "Text e-mailu:". $_POST['text'];
fodsqa
Profil
lionel messi:
takto? $extra .= "Content-type: text/plain; charset=windows-1250"; <p>Ešte som zabudol dať že ako spravím keď chem v hlavičke aj to kodovanie či je $extra + $email </p>
lionel messi
Profil
fodsqa:
takto? $extra .= "Content-type: text/plain; charset=windows-1250";
Áno, vyskúšaj a ozvi sa.

Ešte som zabudol dať že ako spravím keď chem v hlavičke aj to kodovanie či je $extra + $email
Prepáč, trochu som nepochopil. čo potrebuješ dosiahnuť, mohol by si to trošku vyjasniť, prosím?
fodsqa
Profil
lionel messi:
Mi to zblblo a nechtiac som to 2 krat poslal , poznám pravidla , a myslel som to tak že do hlavičky potrebujem dostať na aký email mam odpovedať + to kodovanie
lionel messi
Profil
fodsqa:
myslel som to tak že do hlavičky potrebujem dostať na aký email mam odpovedať + to kodovanie
Kódovanie už v hlavičke máš tu:
$extra .= "Content-type: text/plain; charset=windows-1250";

a na aký email odpovedať doplníš zhruba takto:
$extra .= "From: $email";
$extra .= "Reply-To: $email";
fodsqa
Profil
to from a reply mi neuakzuje a vysvietilo mi to takto http://vvcap.net/db/rDyoHBSWexDwdVnAmFs6.htp ale aspom mi to už píše normálne :D
lionel messi
Profil
fodsqa:
to from a reply mi neuakzuje
Skús riadky 10 a 11 presunúť ešte pred riadok 9.
fodsqa
Profil
lionel messi:
Pozri sa od koho to je http://vvcap.net/db/aY5VnyL9SFRdRN7CBUTo.htp
Davex
Profil
Chyba je v tom, že hlavičky nejsou na samostatných řádkách. Je potřeba přidat odřádkování.

$extra .= "MIME-Version: 1.0" . PHP_EOL;
           $extra .= "Content-type: text/plain; charset=utf-8" . PHP_EOL;
           $extra .= "Content-Transfer-Encoding: quoted-printable" . PHP_EOL;   

Dále jsou chyby v tom, že v hlavičce deklaruješ použítí kódování Quoted-Printable, ale text e-mailu do něho nezakóduješ a také nepoužíváš vhodné kódování pro předmět. Zkus se inspirovat v Nejčastější potíže s PHP (FAQ) » Kódování e-mailu, aneb abychom neposílali otazníky nebo pro odeslání e-mailu použij vhodnou knihovnu jako PHPMailer nebo Nette Mail, která to vyřeší za tebe.
fodsqa
Profil
Davex:
ďakujem ide to

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0