Autor Zpráva
RomanGv
Dobrý deň,
chcem sa spýtať najmä tých, ktorí majú viac skúseností s jazykom PHP, či existuje kód, ktorý dokáže prehrávať hudbu v pozadí, po kliknutí na daný button v tagu <form></form>? Hľadal som na google, hľadal som na rôznych iných fórach, avšak nikdy som sa nedopracoval k funkčenému, či pre mňa vhodnému kódu.

Kód by mal fungovať takto:
- kliknem na tlačidlo vytvorené pomocou HTML, teda <input type="button" name="meno">,
- po kliknutí sa spustí hudba pomocou PHP kódu, avšak nevytvorí sa na stránke žiadná viditeľná zmena, ako je prehrávač hudby, a podobne.

Ak sa nemýlim, niečo takéto sa robí pomocou príkazu if.
Ak by ste boli tak ochotní, mohli by ste prosím Vás tento "jednoduchý" kód prilepiť sem, alebo naspoilovať príslušný link?
Ďakujem.
Joker
RomanGv:
V PHP nijak, PHP neřeší, co se děje na klientovi.

Jinak pro HTML/JS existují různé předpřipravené přehrávače a případně tag <audio>.
RomanGv
Ospravedlňujem sa.
Dá sa ten tag <audio> "spustiť" až po kliknutí na vyššie dané tlačítko ?
Joker
RomanGv:
Tak jestli to tlačítko má fungovat jako přehrávač („play“/„pause“), mělo by stačit použít tag <audio> a ty ovládací prvky si k němu dodá prohlížeč sám. Samozřejmě pokud to je natolik moderní prohlížeč, aby tu značku znal. (Neumí to třeba IE8 a starší nebo Opera Mini.)
Taps
RomanGv:
zkus
<audio src="zvuk.mp3" id="zvuk" ></audio> <input type="button" name="meno" onclick="document.getElementById('zvuk').play()"> 
RomanGv
Ďakujem, ako sa Vám môžem odmeniť ? :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: