Autor Zpráva
lukame
Profil *
Zdravíčko,
nevíte někdo, jak dostat do php formuláře data z váhy CAS připojené přes sériové rozhraní?
Alphard
Profil
Jen pro upřesnění, ta váha je připojená ke klientovi a PHP interpret je na serveru (tj. jiném počítači)? Jestli je to takhle, není šance řešit to na straně PHP.
juriad
Profil
Rozdělil bych to na dvě úlohy:
1) Jak dostat data z váhy do PHP.
2) Jak je zobrazit ve formuláři.

Druhá část je triviální.
K první části: je potřeba použít direct-io nebo nějakou knihovnu pro pro práci se sériovým portem.
http://www.brainboxes.com/faq/items/how-do-i-control-a-serial-port-using-php
http://php.net/manual/en/book.dio.php
https://github.com/Xowap/PHP-Serial

Otázkou je, zda nevytvořit program v jiném jazyku, ve kterém je práce se sériovým portem snažší, který bude data číst a zapisovat do souboru. A pak v PHP jen číst třeba poslední řádek tohoto souboru. Pokud to budeš řešit přímo v PHP, měl bys zajistit nějaký způsob cachování, aby proces nečekal, až se váhy uráčí poslat aktuální hodnotu (pokud protokol neobsahuje requesty).

Předpokládám, že protokol jakým váhy komunikují znáš (nebo je popsaný v dokumentaci/příručce).
lukame
Profil *
Hm... jsem úplně na začátku a žádné zkušenosti s tím nemám. Takže samozřejmě PHP mi běží na serveru. Já si říkal, že by to mohlo být jednodušší...třeba jako čtečka čárového kódu, která se chová jako normální vstup z klávesnice. Ta váha se zobrazuje v zařízeních vedle tiskáren, tak jsem si říkal, že ta komunikace je již vyřešena a já jen musím šáhnout na správné místo v paměti a data si jen vyzvednout. Ale asi to tak lehké nebude, co?
Bohužel ani nemám k dispozici komunikační protokol. Takže půjdu postupně. Pokud budu mít protokol a budu mít nainstalovanou knihovnu, tak co potom dále?
juriad
Profil
V PHP náhodný přístup do paměti nemáš, nejspíš s tou váhou budeš muset pracovat jako se sériovým zařízením.
Začneš tím, že vytvoříš první pokusný program, který přečte aktuální váhu a vypíše ji. A pak tento program budeš postupně rozšiřovat.

Ale před tím se pokus na interentu najít, jak s tou váhou (nebo podobnou od stejného výrobce) komunikovat v jakémkoli programovacím jazyku. Ono to bude ve všech hodně podobné.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0