Autor Zpráva
Koudelka
Profil
Stáhl jsem si TCPDF, zkouším ukázky v adresáři tcpdf/examples/
Pokud je v ukázce použit font s kódováním UTF-8 (dejavusans), tak je v pdf text nečitelný
viz. obr.
Font helvetica funguje (jak je vidět v záhlaví), ale já potřebuju UTF-8. Do TCPDF jsem nijak nezasahoval. Prošel jsem snad všechny debaty na internetu, zkoušel dokopírovat i jiné fonty, vrtám se v tom už třetí den a výsledek = nula.
Co je zvláštní, v phpMyAdminu je možnost exportu tabulek do PDF (používá to starou očesanou verzi TCPDF) a tam se vše zobrazuje správně. Překopírování fontů nezabralo.
Mám Windows XP, Apache/2.0.55, PHP 5.1.1, phpMyAdmin-2.11.1.2

Uvítám jakoukoliv radu.
mimochodec
Profil
Sice se na to neptas, ale i tak: kdyz jsem pred casem potreboval z php tvorit pdf, zkusil jsem leccos, nakonec skoncil u mpdf a jsem spokojen. Uz je to zase par mesicu, tak nerucim za to, ze neexistuje neco lepsiho, ale tady jsem nemel problemy ani s pozicovanim, ani s utf, ani s vkladanim obrazku.
Koudelka
Profil
U mpdf mě nejdříve odradilo to, že je to HTML -> PHP konvertor, proto jsem ho více nezkoumal. Teď jsem ho vyzkoušel a funguje jak má. Žluťoučký kůň krásné úpí své ďábelské kódy :-)

Potřebuju generovat spoustu malých PDF souborů z dat v databázi a umísťovat texty v různých jazycích a obrázky na přesné pozice, což v mpdf jde. Takže začnu konečně tvořit. Díky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0