Autor Zpráva
darthadon
Profil
Ahoj všichni,
jako nováček jsem si řekl, že bych si udělal vlastní MVC systém pro svoji stránku a rozhodl se, že si udělám vlastní router
(v $_GET přijde adresa a podle .txt souboru se přiradí controller, metoda a parametry).
Každopádně jsem se zasekl na mnou nesnášených regulárech, které se jednak chci naučit,
druhak nechci mít x řádků kódu, když to zvládnu v jednou preg_replacu.

Řádek .txt souboru vypadá jako:

dashboard/.1 | controller=>dashboard method=>home params=>.1

A já chci preg_replacem vymazat vše od začátku stringu až po |, optimálně ale včetně všeho whitespacu, který předchází 'controller'.
Zatím mám expression (?:(?!\|).)*, který nahradí vše do |, ale jsem pořádný krátký tutoriál nikde.
Jaký mám udělat expression? Moc děkuji za odpovědi, pomůžete začínajícímu programátorovi a snad časem budu moct pomáhat i já :D
lionel messi
Profil
darthadon:
V tomto prípade by mohlo stačiť aj .*\| (s medzerou na konci), je to kratšie, bez asercií a funkčné, zachytí i zmienenú medzeru, pokiaľ tam máš len dáta vo formáte ako uvádzaš, nemal by to byť problém.

ale jsem pořádný krátký tutoriál nikde.
Pokiaľ hľadáš návod, skús sa pozrieť na regularnivyrazy.info, ide o zrejme najlepší český web zaoberajúci sa regulármi.
darthadon
Profil
lionel messi:
Díky moc, tutoriál plánuji, doteď jsem se tomu snažil vyhýbat všemožnými str funkcemi,
ale zrovna v routeru aby byl co nejobecnější to začínala být docela prasárna :D

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0