Autor Zpráva
Zdeneekk
Profil
Dobrý den/večer,
Snažím se udělat takové jednodušší menu v PHP jsem celkem začátečník a tak bych byl rád kdyby jste mi s tím trošičku pomohli. O co jde... Dělám teda takový menu a snažím se do něho přidat styly CSS, ale nějak mi to nefunguje... a vypadá to teda zatím takto.

function menu($title) {
  $title = (empty($title)) ? HLAVNI_STRANA : $title;
?>
  <div class=cssmenu>
      <ul>
<?php
  $menu = array( 
    HLAVNI_STRANA => "",
    "Druhá stránka" => "druha",
    "Třetí stránka" => "treti",
    "Čtvrtá stránka" => "ctvrta",
    
  );
  foreach ($menu as $nazev => $odkaz) { ?>
    <a href="./<?=$odkaz?>"<?=($nazev == $title) ? " class='active'" : ""?>><?=$nazev?></a>
<?php } ?>
    </ul>
  </div>
<?php } ?>
mimochodec
Profil
Zdeneekk:
ale nějak mi to nefunguje

Co znamená "nefunguje"? Nevypíše se nic? Nebo se něco vypíše a špatně se to zobrazuje? Jak špatně? Je chyba v php / html / css? Už to, že nějaké css řešíš v sekci php, naznačuje, že máš trochu problém rozlišit, co má jakou funkci. Php je skriptovací jazyk, který (mj.) může generovat html. To by mělo být v určitém smyslu korektní. Třetí věcí je vzhled, který je definován v css. Uvědom si tyhle tři jednotlivé věci, zamysli se, ve které z nich je problém a dodej k němu relevantní informace. Jestli máš např. nadefinován styl pro třídu "active" a ten nějakým způsobem nefunguje, ten dotaz vůbec nemá tady v php sekci co dělat, patří to do sekce css a patří tam nikoliv php kód, ale vygenerované html a příslušné css.
Přesně popiš problém a máš ho z půlky vyřešen.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0