Autor Zpráva
jefitto44
Profil
Chcem sa opýtať, či používate short open tags, alebo všade vypisujete <?php ?
Ako je to na väčšine serverov, sú tieto tags povolené? A ak nie, dajú sa povoliť cez htaccess, alebo cez ini_set ?
Jan Tvrdík
Profil
Z hlediska přenositelnosti kódu je výrazně (výrazně!) lepší nespoléhat na short open tags.
Marschmallow
Profil
jefitto44:
Ja používám výhradně dlouhou verzi. Takže <?php.
xROAL
Profil
Zvyknem vypisovať <?php, aj keď vo väčšine prípadov to ani nepíšem lebo IDE to spraví za mňa hneď pri vytvorení .php súboru. Avšak zvyknem používať <?= namiesto <?php echo pokiaľ chcem niekde v HTML vypísať premennú, čo je od PHP 5.4 povolené bez ohľadu na nastavenie short tags.

Inak ako píše [#2] Jan Tvrdík, niekde short tags môžu byť povolené, niekde nie. Skrátený zápis ti môže spôsobiť problémy, plný zápis nemá prečo robiť problémy.
lionel messi
Profil
jefitto44:
Rovnako používam výlučne <?php. Je to dlhšie iba o tri znaky a nezávislé na konfiguračnej direktíve, ktorá nemusí byť zapnutá. Súhlasím preto s ostatnými vyjadrenými názormi. Donedávna som nepoužíval ani zápis, ktorý uviedol xROAL, po prechode na 5.4 (k novému poskytovateľovi hostingu) ho používam v tejto situácii:
<a href="http://www.example.com" <?= (isset($premenna)) ? 'class="active"' : '' ?></a>

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0