Autor Zpráva
Snipo
Profil
Ahojte, chcem sa trocha zdokonaliť v oblasti PHP a objektového programovania a tak som sa rozhodol vytvoriť vlastný jednoduchý redakčný systém. Išlo by o systém ktorý by mal pracovať s "peknými adresami". Zatiaľ mám urobený nejaký základný smerovač a "systém" tém. Ak by niekto mal trochu času tak by sa mi zišiel aj názor skúsenejších. To vypisovanie chýb keď niečo neexistuje tam mám len pre testovacie účely samozrejme. https://github.com/Snipo/CMS-MVC/tree/core
Alphard
Profil
Velice stručně, ten kód je naprostý základ pro router. Svůj účel bude zřejmě plnit dobře (byť by se výhrady našly), ale zase rozsekat adresu ve tvaru Controller/action/params na zavolání (new Controller)->action($params); není v praxi zas tak užitečné. Současný návrh neumožní ani namapovat adresu /sitemap.xml na akci nějakého controlleru, současné standardy jsou prostě jinde.
Hlavně tam chybí druhý směr překladu, doporučuji odkazovat se při psaní odkazů na jednotlivé akce a konkrétní podobu url nechat generovat na základě pravidel pro router.
Snipo
Profil
Alphard:
ve tvaru Controller/action/params
Skôr to bolo myslené ako controller/params/action ale to je asi jedno.

návrh neumožní ani namapovat adresu /sitemap.xml na akci nějakého controlleru
Tu sa akosi nechytám.

současné standardy jsou prostě jinde
Môžeš odporučiť nejaké dôveryhodné zdroje kde si to môžem naštudovať?

doporučuji odkazovat se při psaní odkazů na jednotlivé akce a konkrétní podobu url nechat generovat
Tu by sa mi zišiel nejaký príklad.
Alphard
Profil
Snipo:
Tu sa akosi nechytám.
V té struktuře adresy je napevno zadrátovaný formát url. Nejde napsat pravidlo, které požadavek /sitemap.xml obslouží např. controllerem Export a akcí sitemap. Aplikace se bude snažit najít controller Sitemap.xml a samozřejmě selže.

Môžeš odporučiť nejaké dôveryhodné zdroje kde si to môžem naštudovať?
Inspirovat se existujícími frameworky doc.nette.org/cs/2.2/routing (odkazuji Nette, protože je v česky a je u nás asi nejrozšířenější, nevnucuji). Také myslím, že jsem zahlédl, že Jan Tvrdík si na nadcházející Poslední sobotu chystá nějaké informace o vznitřnostech Nette právě u tvorby odkazů.

Tu by sa mi zišiel nejaký príklad.
Zůstanu u Nette, ať v tom nejsou zmatky. Odkaz je tvořen (ve spolupráci s Latte) např. takto <a n:href="Export:sitemap">sitemap.xml</a>. Tj. nepíši konkrétní podobu url, ale odkazuji se na akci nějakého presenteru, to je podstatné. Defaultně by se vygeneroval odkaz /export/sitemap, ale router mi umožní zadat pravidlo sitemap.xml » /export/sitemap, takže aplikace pak sama vygeneruje odkaz sitemap.xml a dokáže ho i zpracovat.
Výhody: je to obousměrné a je možné definovat podobu url na jednom místě.
Snipo
Profil
Tak som to zatiaľ nechal. Začal som pracovať so Symfony a keď sa zdokonalím tak neskôr niečo skúsim.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0