Autor Zpráva
tozi
Profil
Ahojte,
riešim jednu vec.

Po odoslaní formulára mi príde email z vyplnenými údajmi.
Ale potreboval by som aby mail došiel na prednastavený email ktorý tam mám teraz+na email ktorý sa vyplní vo formulári.

Vie niekto poradiť?

Týmto odosielam na môj email .


    if (mail('tozixx@gmail.com', 'Cenová ponuka C65/F', $message, $zahlavie, '-ftozixx@gmail.com')) {
                      echo 'Gratulujeme. Vaša cenová ponuka bola úspešne odoslaná. Čoskoro Vás kontaktujeme.'; 
              } else {
                    echo 'Hups. Nastala chyba. Skuste neskôr prosím.';
              }

vo forme to vyzerá takto
<div class="center"><input type="text" name="e_mail" class="email" placeholder="E-mail" /></div>
lionel messi
Profil
tozi:
Bolo by možné tú tapetu kódu naformátovať? Takto sa v tom totiž nikto hrabať nebude. Ďakujem.
tozi
Profil
lionel messi:
Tapeta upravená.
lionel messi
Profil
tozi:
V prvom argumente funkcie mail môžeš uviesť viacerých príjemcov oddelených čiarkami:

mail('tozixx@gmail.com, example@example.com', 'Cenová ponuka C65/F', $message, $zahlavie, '-ftozixx@gmail.com'); //odošle e-mail na obe adresy
tozi
Profil
Ano to viem, ale potrebujem ako druhý email tam dostať email z formulára ktorý tam klient zadá do inputu email. Aby došiel rovnaký mail aj jemu.
V email to mám takto
<td bgcolor="#e6e6e6">Email: <strong>'.$data['e_mail'].'</strong></td>

Ale tento zápis nefunguje v argumente mail.
lionel messi
Profil
tozi:
ale potrebujem ako druhý email tam dostať email z formulára ktorý tam klient zadá do inputu email.
mail('tozixx@gmail.com, '. $_GET['e_mail'], 'Cenová ponuka C65/F', $message, $zahlavie, '-ftozixx@gmail.com');

Malá otázka, prečo máš len input bez <form> a odosielacieho tlačítka? Najprv to musíš dorobiť. K premenným z formulára pristupuješ v PHP pomocou tzv. superglobálneho poľa $_GET alebo $_POST podľa metódy, vždy pod kľúčom zhodným s atribútom name prináležiacemu poľu vo formulári.

Zmysel by to malo takto:
<div class="center">
<form method="post">
<input type="text" name="e_mail" class="email" placeholder="E-mail" />
<input type="submit" value="Odeslat">
</form>
</div>
<?php
if (isset($_POST['e_mail'])) {
  if (mail('tozixx@gmail.com, '. $_POST['e_mail'], 'Cenová ponuka C65/F', $message, $zahlavie, '-ftozixx@gmail.com')) {
                      echo 'Gratulujeme. Vaša cenová ponuka bola úspešne odoslaná. Čoskoro Vás kontaktujeme.'; 
              } else {
                    echo 'Hups. Nastala chyba. Skuste neskôr prosím.';
              }
}
?>
tozi
Profil
Mám to komplet, len celý form sem kopírovať. To by vznikla mega tapeta. :)
Na linku pridávam form. zaluzie-neva.sk/form/formik.zip

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0